Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A piaci árnál esetenként harminc százalékkal drágábban vásárolhatnak csak papírt és irodaszert az állami és önkormányzati intézmények a következő egy évben, miután ismét az Ápisz-BudaPiért nyerte a feltűnő sietséggel, irreális feltételekkel és a szakértők szerint előre borítékolt eredménnyel kiírt pályázatot – írja a Magyar Nemzet.
A nyertes papírcéggel hétfőn kötött szerződést a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság (KSZF). A 4,2 milliárdos beszerzést nyerő Ápisz-BudaPiért (ÁBP) 2004-ben és 2006-ban is befutó volt. A Magyar Nemzet azt írja, piaci forrásaik szerint az idei pályázat kiírásakor mindenki tudta, hogy megint az ÁBP lesz a befutó, mivel szakmai körökben nyílt titok, hogy milyen kapcsolatokat ápolnak a cég vezetői kormányzati körökkel.
Kétségtelen, hogy a tendereztetés nagyon gyors volt: az ajánlatok benyújtására mindössze tíz napot hagytak, ami alatt szinte lehetetlenség beárazni 2100 terméket, tárgyalni több tucat beszállítóval, lefordíttatni hivatalos fordítóirodával az idegen nyelvű dokumentumokat, a közepes vállalkozásokat pedig eleve esélytelenek voltak.
Végül csak két cég, az ÁBP és a Papír-Ász nyújtott be ajánlatot. A két céget „összeköti” Rizó Mihály személye, aki egykoron az ÁBP-ben volt vezető tisztségviselő, ma pedig a Papír-Ász tulajdonosának, a Trendex Ivest Befektető Zrt.-nek ügyvezetője. A lap úgy tudja: a két cég csak a „színjáték kedvéért” indult el a tenderen.
A tender eredményeként most a piaci árnál esetenként 30 százalékkal drágább termékeket szállít majd a győztes cég, az intézmények a számukra egyik legfontosabb terméket, az A4-es papírt 500-as csomagban bruttó 910 forintért kapják, noha a piaci ára bruttó 700 forint körül van.
A Magyar Nemzet emlékeztet arra, hogy az ÁBP Zrt.-nek korábban tulajdonosa volt Antalóczi Zoltán, aki most a Gyurcsány Ferenc tulajdonában lévő Altus Zrt. felügyelőbizottsági tagja. De a nyertes cégben igazgatósági elnökként Szabó Pál, a Gyurcsány-kormány közlekedési minisztere is felbukkant.
A Kormányszóvivői Iroda szerint az ÁBP árai nem magasak, a cég 6 százalékos kedvezményt adott, s a kiszállítás költségét is tartalmazzák. Csakhogy a lapnak nyilatkozó piaci szakértők szerint a papírpiacon a kiszállítás alapkövetelmény, az ilyen nagy megrendeléseknél pedig legalább 15 százalékos kedvezményt szoktak adni.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
Az viszont még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.