Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) igazgatótanácsa jóváhagyta egy 200,3 millió eurós (54,3 milliárd forint) részlet kiutalását Lettországnak a balti államnak megnyitott készenléti hitelkeretből.
Az IMF washingtoni központjában helyi idő szerint szerdán hozott döntés révén már összesen 1 milliárd eurót használhat fel a rigai vezetés a nemzetközi pénzügyi szervezet 1,7 milliárd eurós keretéből. Lettország bruttó hazai terméke (GDP) 18 százalékkal csökkent 2009-ben az egy évvel korábbihoz képest, így a 2,2 millió lakosú ország szenvedte meg leginkább a válságot tavaly az egész Európai Unióban.
Az utóbbi évek látványos gazdasági fejlődése után hatalmas erővel lesújtó válság csapásainak kivédésére államok és nemzetközi szervezetek sora sietett a rigai kormány segítségére. 2008 decemberében az IMF szervezésében egy összesen 7,5 milliárd eurós készenléti hitelkeretet állítottak össze a balti országnak. Az IMF 1,7 milliárd eurója mellett az Európai Unió 3,1 milliárd eurót adott, a skandináv országok 1,8 milliárd eurót dobtak össze, a Világbank 400 milliót szabadított fel Lettország számára, Csehország 200 milliót ajánlott fel, Lengyelország, Észtország és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) pedig egyaránt 100 millió eurót helyezett el a hitelkeretben.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.