szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A magyarországi vegyes kamarák, illetve gazdasági szervezetek elvben egyetértenek azzal, hogy vállalati kezdeményezéssel, vállalati önmegtartóztatással is küzdjenek a korrupció ellen, ám a Világgazdaság körkérdéséből kiderül: egyelőre nem várható az oroszországihoz hasonló céges akció.

A lap szerdai számában azt írja: az Oroszországban működő legnagyobb nemzetközi vállalatok vezetői szerdán írnak alá kötelezettségvállalást arról, hogy nem vesztegetnek meg ottani hivatalnokokat. Arra számítanak, hogy első lépésként több mint ötven vállalat csatlakozik a kezdeményezéshez.

Emlékeztetnek, hogy egy közelmúltban nyilvánosságra hozott kutatás szerint Magyarországon minden második ember hajlandó lenne korrumpálni, vagy hagyná, hogy megvesztegessék. Igaz, a legtöbb magyar csak akkor vállalná ezt, ha családja, munkahelye vagy vállalkozása érdeke megkívánná. A lapnak nyilatkozó, Magyarországon működő cégeket képviselők egyöntetűen óriási problémának tartják a korrupciót.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Tovább maradhatnak előzetesben a jogi igazgatók

Mind a négy, a Budapest Airportot (BA) és a BKV volt jogi vezetőit érintő korrupciógyanús ügybe keveredett személy előzetes letartóztatásának meghosszabbítását kérte az ügyészség a bíróságtól – tudta meg a Népszava Horváth Katalin Fannitól, a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság szóvivőjétől.

MTI Gazdaság

A magyarok fele hajlandó a korrupcióra, de helyesli a küzdelmet ellene

Az emberek fele késznek mutatkozott arra, hogy „elkövető, vagy áldozat” szerepében részese legyen a magyar köz- és gazdasági életet áthálózó korrupciónak – derül ki a Világgazdaság megrendelésére a DGS Global Research által készült és a lap csütörtöki számában bemutatott felmérésből.

hvg.hu Gazdaság

PwC: sokkoló mértéket öltött Magyarországon a korrupció

A korrupció a leggyakoribb visszaélésfajta a magyar üzleti életben, 81 százalékos előfordulási aránya jócskán meghaladja a közép-európai és a világátlagot is - olvasható a PricewaterhouseCoopers (PwC) csütörtökön publikált felmérésében.

MTI Gazdaság

A 100 milliárdos korrupció jó programmal 3-4 év alatt felére csökkenthető

Megfelelő program segítségével 3-4 év alatt a jelenlegi felére lehetne csökkenteni a korrupciót Magyarországon – mondta Fodor István, a köztársasági elnök által létrehozott Bölcsek Tanácsának tagja kedden, a Magyar Közgazdasági Társaság és a Corvinus School of Management által a korrupció elleni védekezésről rendezett konferencián Budapesten.

hvg.hu Gazdaság

Üzleti korrupció: a Strabagtól a Daimlerig

Nem a Daimler-ügy az első nemzetközi korrupciós botrány, amelyben felmerül a gyanú, hogy magyar kormánytisztviselők vagy politikai pártok kenőpénzeket fogadtak el. Az is előfordult, hogy magyar cégvezetők keveredtek külföldön vesztegetés gyanújába. A felidézett ügyekből kiderül: a vállalatvezetők belebukhatnak ugyan, és a cégek gyakran vaskos büntetéseket kénytelenek fizetni, ám az sohasem derül ki, hogy kinek a zsebében landoltak a csúszópénzek.