szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Magyar Nemzeti Bank is rész kíván venni pénzügyi adóról szóló tárgyalásokon, ahol a jegybank szakértői feltehetik kérdéseiket, és elmondhatják szakmai álláspontjukat.

A meghirdetett akcióprogramból egyértelműnek tűnik, hogy a kormány elkötelezett a költségvetési stabilizáció folytatása mellett, s a költségvetési kiadások lefaragása és az élőmunkát terhelő adók tervezett csökkentése erősíti a magyar gazdaság versenyképességét − állapította meg a jegybank. Az  MNB a részletek megismerése után végzi majd el az elemzéseit a miniszterelnök által bejelentett intézkedések makrogazdasági pályára gyakorolt hatásáról, különös tekintettel az infláció alakulására, amelynek stabilizálása a jegybank elsődleges feladata.

A pénzügyi rendszert érintő intézkedési tervekkel, ezek között a legnagyobb hatású, a pénzügyi szektort érintő adóval kapcsolatban az MNB  pénzügyi stabilitási szempontok és a növekedési hatások alapján alakítja ki véleményét. Ezért a jegybank kiemelten fontosnak tartja, hogy a pénzügyi stabilitás megőrzéséért felelős intézményként az MNB is részt vegyen a pénzügyi intézményekkel folytatandó egyeztető tárgyalásokon, ahol a jegybank szakértői feltehetik kérdéseiket, és elmondhatják szakmai álláspontjukat. A válaszok alapján az MNB elkészíti elemzéseit, hatástanulmányait arról, hogy a tervezett intézkedések hogyan érintik a pénzügyi közvetítő rendszert, és milyen hatással lehetnek a reálgazdasági folyamatokra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Bankszövetség: "gigantikus" terhelés a bankadó

Gigantikus méretű terhelésnek nevezte az Orbán Viktor által bejelentett banki különadót Erdei Tamás. A Magyar Bankszövetség elnöke pozitívumként értékelte ugyanakkor, hogy a kormány tartani akarja a 3,8 százalékos hiánycélt, s nem akar teret engedni a bankellenes hangulatnak.

MTI Gazdaság

Kettős bankadót tervez az IMF

Kettős bankadó javaslatával készül előállni a Nemzetközi Valutaalap (IMF). Nem hivatalos keddi londoni értesülés szerint a bevétel a bankszektoroknak nyújtandó esetleges jövőbeni pénzügyi segítség fedezetéül szolgálna.