Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Bő 1 százalékos pluszban zárt a BUX hétfőn. Az indexet elsősorban az OTP húzta.
Enyhe pluszban nyitott, a kereskedés első órájában azonban a pénteki záróérték alatt is megfordult a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe hétfőn. A BUX a gyengécske első hatvan percet követően emelkedni kezdett, s zárásra 1,06 százalékos többletet szedett össze (a végső érték 22 362 pont).
A vezető papírok közül kimagaslóan teljesített az OTP: a bankpapír ma 2,9 százalékkal erősödött, s 5450 forinton végzett a hét első kereskedési napján. Pluszban zárt a Richter és a Mol is: a gyógyszeripar vállalat papírjaival 45 450 forinton született az utolsó kötés, 1,1 százalékkal a pénteki záróár fölött, míg az olajipari cég részvényei 0,5 százalékkal 19 900 forintig drágultak. A Magyar Telekom azonban lefelé vette az irányt: az 592 forintos végső ár 1 százalékkal kevesebb a múlt hét véginél.
A forgalom ezúttal elmaradt a megszokottól: a 14,9 milliárd forint 3,3 milliárddal kevesebb az elmúlt három hónap átlagánál. Az OTP-t 9 milliárd értékben adták-vették, míg a másik három bluechip mindegyike 1,9 milliárd forint értékben forgott.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk. Orbán Viktor forgatókönyvét külföldön csodálják, de otthon gyengül a pozíciója.