Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Esett a BUX kedden délelőtt, miután a távol-keleti tőzsdék mínuszait és a szűnni nem akaró ír adósságproblémákat látva a befektetők óvatossá váltak. Nyugat-európában 0,5-1,0 százalékos veszteséget mutattak a vezető indexek.
A vezető nyugat-európai részvényindexekkel karöltve süllyedt a BUX kedden reggel, az index délelőtt 10-kor 0,7 százalékos mínuszban, 22 202 ponton állt. A forgalom a kereskedés első órájában 2 milliárd forint volt.
A vezető részvények közül senki sem nyújtott kiemelkedő teljesítményt, a Magyar Telekom 592 forinton stagnált, miközben a többiek estek. Az OTP 0,9 százalékkal 5400 forintra, a Mol 1,0 százalékkal 19 700 forintra, a Richter pedig 0,6 százalékkal 45 195 forintra gyengült.
Elemzők hangsúlyozzák, hogy az elmúlt napok a korrekció jegyében teltek a világ legfontosabb részvénypiacain, ami elsősorban az ír adósságválsággal kapcsolatos bizonytalansággal magyarázható. A piac ugyanakkor az ír gondok gyors megoldását sürgeti, ami több szakember szerint elképzelhető, hogy már csak napok kérdése.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.