Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Optimista hangulatban kezdődött a kereskedés az európai parketteken kedden, a főbb nyugat-európai részvényindexek 0,2-0,5 százalékos pluszt mutattak délelőtt fél 11-kor.
A BUX ekkor 0,1 százalékos nyereséggel 22 187 ponton állt. A forgalom szokás szerint alacsony volt, még a 2 milliárd forintot sem érte el. A vezető részvények közül a Richter 43 510 forinton stagnált, a Mol 0,5 százalékkal 21 540 forintra gyengült, az OTP 1,0 százalékkal 5280 forintra, a Magyar Telekom pedig 0,2 százalékkal 550 forintra erősödött.
A szakemberek hangsúlyozzák, hogy már közel két hónapja szinte teljes érdektelenség jellemzi a parkettet, a külföldi nagybefektetők hanyagolják a BÉT-et, amiben addig nem lesz változás, amíg a Magyarországról kialakított negatív kép meg nem változik.
Ez vélhetően legkorábban február végén következhet be, amikor a kormány jelentős strukturális átalakításokat jelent majd be. Ha az intézkedések elnyerik a nagybefektetők tetszését, akkor jöhetnek nagy pénzek, és fellendülhetnek az árfolyamok, ha nem, akkor folytatódhat a langyos kereskedés alulteljesítéssel és alacsony forgalommal.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.