szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az 51 milliárdos rövidlejáratú hiteleik törlesztéséhez 7 milliárd forint támogatást kaptak az önkormányzatok - az erről szóló belügyminiszteri rendelet a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

Azok az önkormányzatok kaptak támogatást, amelyek a háromnegyed éves mérlegjelentésükben 20 millió és 2 milliárd forint közti rövidlejáratú hitelt mutattak ki.

A támogatás formája vissza nem térítendő támogatás, amelyet a Magyar Államkincstár - egy összegben - legkésőbb december 30-ig folyósít. Az önkormányzatok a támogatást elsődlegesen likvidhitel, folyószámla-hitelkeret, és munkabérhitel tartozásuk törlesztésére fordíthatják.

A támogatás összegét - önkormányzatokra lebontva - a rendelet melléklete tartalmazza. A tipikus támogatás egymillió, illetve tízmillió forintos nagyságrendű.

Ennél nagyobb összegű támogatást kapott például Baja, amely az 1,8 milliárdos hitele után 259 milliós támogatáshoz jutott. Ajka 1,1 milliárdos hitele után 156 millió, míg Mátészalka 1,2 milliárdos hiteléhez 163 millió, Orosháza 1 milliárdos hiteléhez 142 millió, Veresegyház pedig 1,7 milliárdos hiteléhez 235 millió forintos támogatást kapott.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!