Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az azerbajdzsáni Állami Olajalap ha akarja sem fektethetett volna magyar kötvényekbe – mondta el a Magyar Hírlapnak adott, csütörtökön megjelent interjújában a befektetési társaság ügyvezető igazgatója.
Sahmar Movsumov a Magyar Hírlapnak kijelentette, hogy az olajalap csak jobb besorolású állampapírokat vásárolhat, márpedig a magyar kötvények kikerültek ebből a kategóriából.
Korábban Azerbajdzsán mintegy százmillió dollárnyi magyar értékpapírral rendelkezett, azonban miután hazánk a BB+ és Ba1 „bóvli kategóriába” került, Baku eladta befektetéseit.
Movsumov szerint az azeri katonatiszt múlt heti kiadatása kapcsán semmilyen tárgyalás nem folyt cége és Budapest között. Ugyanakkor a két ország kapcsolata széles körű, Magyarország számukra fontos partner, és „készek előmozdítani a kétoldalú együttműködést” – írta a lap.
Az Azerbajdzsáni Állami Olajalap honlapján hétfőn este rövid hivatalos hírt tett közzé, melyben cáfolja, hogy a vállalat magyar államkötvénybe vagy más pénzügyi eszközbe kívánna fektetni. A SOFAZ a hamis információ helyesbítését kéri, mielőtt azt nyilvánosan publikálják.
Mint ismeretes, mindez annak köszönhetően terjedt el, hogy Magyarország kiadta Azerbajdzsánnak a "baltás gyilkost", Ramil Safarovot, amit szülőhazája azzal hálált volna meg, hogy 2-3 milliárd euró értékben magyar államkötvényt vásárol.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.