Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank előrejelzése szerint ha Görögország nem tud megegyezni a hitelezőivel, akkor mély recesszió várhat rá. Az üzleti bizalmat nagy mértékben csökkentette az a félelem, hogy Görögország fizetésképtelenné válik és nem tudja törleszteni külső államadósságát.
Mély recesszió várhat Görögországra, ha nem tud megegyezni nemzetközi hitelezőivel – figyelmeztetett az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön ismertetett idei második átfogó előrejelzésében.
A felzárkózó európai gazdaságok és az egykori szovjet térség reformjainak finanszírozására 1991-ben alapított bank a görög kormány kérésére márciusban vállalta, hogy Görögországban is befektetéseket hajt végre. Ebből az okból kifolyólag most először Görögország is szerepel a friss prognózisban, amelynek kiadását a grúz fővárosban összehívott éves közgyűlésének nyitónapjára időzítette az EBRD.
Az EBRD és Görögország a közgyűlés alkalmából írt alá hivatalosan egy öt évre szóló beruházási megállapodást, amelynek alapján Görögország évente 500 millió friss tőkéhez juthat.
A londoni székhelyű pénzintézet stagnálást jósol a görög gazdaságnak az idei évre, jövőre 0,8 százalékkal, 2017-ben pedig 2 százalékkal bővülhet a görög hazai össztermék (GDP). Ezt az előrejelzést azonban arra alapozták a szakértők, hogy a görög kormány megállapodásra jut nemzetközi hitelezőivel, amelyek így folyósítanák a nemzetközi mentőcsomagból fennmaradt utolsó, 7,2 milliárd eurós részletet a fizetésképtelenség által veszélyeztetett országnak.
"Ezek az előrejelzések teljes mértékben érvénytelenné válnak, ha Görögország nem törleszti államadósságát, ellenőrzést vezet be a tőkemozgásokra, korlátozná a banki betétek felvételét vagy adósleveleket, egyfajta belső virtuális valutát vezetne be a nyugdíjak vagy a közalkalmazotti bérek kifizetésére" – hívta fel a figyelmet az EBRD, amely szerint egy ilyen forgatókönyv megvalósulásának esetében Görögország valószínűleg ismét egy mély recesszióba zuhan.
A 2008 végén kezdődött recesszió hat éve alatt a görög GDP egynegyedével csökkent. A gazdaság tavaly kapott ismét erőre: három egymást követő negyedévben is növekedett, majd a negyedik negyedévben 0,4 százalékkal, az idei első három hónapban pedig 0,2 százalékkal csökkent.
"Az üzleti bizalmat nagy mértékben csökkentette az a félelem, hogy Görögország fizetésképtelenné válik és nem tudja törleszteni külső államadósságát, vagy szélsőséges esetben akár kilép az euróövezetből" – mutatott rá az EBRD, amelynek vezető közgazdásza, Hans Peter Lankes elismerte, hogy az euróövezet ugyan jobb helyzetben van, mint néhány éve, ám a Görögország és a szomszédos országok gazdasági kapcsolatai szorosak.
Görögország mellett a nemzetközi pénzintézet aggódik Közép-Európáért is. Egy új görög válság komorrá teheti Közép-Európa kilátásait egy olyan pillanatban, amikor a régió, élén Lengyelországgal ismét dinamikusan fejlődik, köszönhetően a nagyvonalú európai monetáris politikának és az olajárak csökkenésének – emlékeztetett az EBRD, amely nem rejtette véka alá, hogy nincs szüksége egy katasztrofális forgatókönyvre annál inkább sem, mivel a "történelmi" működésterepe, a volt szovjet köztársaságok, súlyos időszakon mennek át az ukrán válság következményeként.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.