Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A SZOT-szállóra egyszer már fente a fogát az egyik leggazdagabb magyar, Wáberer György. Most bárki megveheti.
2014 közepén már hirdette egyszer a CIB Bank Rózsadombon 1971-ben épült egykori SZOT-szállót, de most újra eladásra kínálják egy hirdetésben. A híres üdülőnek a rendszerváltás idején elkezdett felújítása annak idején félbe maradt, és a szálló azóta üresen tátong a Komjádi uszoda fölötti hegyoldalban.
Most 4,8 milliárdért árulják.
Nem tudni az időzítés okát, de nem kizárt, hogy a nagy csok-őrületet akarja meglovagolni az eladó.
Tavaly nyáron arról szóltak a hírek, hogy az ország egyik leggazdagabb embere, a Waberer’s biztosító alapító tulajdonosa, egyben miniszterelnöki biztos Wáberer György tervezi megvenni az ingatlant.
Nem a CIB hirdetett |
Cikkünk megjelenése után a CIB az alábbi közleményt jutattta el lapunkhoz. “A CIB Csoport még 2014-ben az ingatlanpiaci kilátások jelentős javulása miatt a budapesti Rózsadombon elhelyezkedő volt SZOT üdülő értékesítése mellett döntött.
Az ingatlan értékesítése jelenleg folyamatban van, a hétvégén megjelent hirdetést nem a CIB Csoport tette közzé, és már intézkedtünk a hirdetés mielőbbi eltávolításáért.
Az értékesítés célja, hogy hosszú távon működő, a leendő vevő, a II. kerület, Budapest egésze és a bankcsoport szempontjából egyaránt kedvező megoldás szülessen.” |
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie – mozgalma és művészete azonban túlélte őt.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Szamosvölgyi Péter gyáva senkinek nevezte az őt kritizáló hozzászólót.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.