Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az Egyesült Államok 25 leggazdagabb családja 722 milliárd dolláros vagyonnal rendelkezik. Veszíteni ők is tudnak, de azért nincs okuk panaszra. Az összeg nagyjából megfelel a 2014-es szaúd-arábiai GDP-nek.
A leggazdagabb 25 amerikai család összvagyona tavalyhoz képest 11 milliárd dollárral apadt- írja az amerikai Forbes magazin. Tucatnyian buktak, tízen gyarapodtak, ketten maradtak a tavalyi szinten és van egy új család is az elit mezőnyében.
Az élen nincs változás, továbbra is a Wal-Mart üzletlánc felét birtokló Waltonék a leggazdagabbak, a két alapító hét örököse 130 milliárd dolláros vagyonnal rendelkezik. Ez nagyból az éves magyar GDP-nek felel meg.
A második helyen a Koch Industriest birtokló Koch família áll 82 milliárddal. A harmadikak Marsék, akik igazán tudják, hogy mi az édes élet, hiszen övék az azonos nevű csokoládét gyártó óriásvállalat.
Ha mindezt összevetjük a magyarországi gazdag családok anyagi helyzetével szembeötlő az eltérés.
A lista élén a péti Nitrogénművek és az NZRT-Trade Kft. tulajdonosai, azaz Bige László és fiai állnak, akik egy 127 milliárd forint értékű műtrágya-birodalmat irányítanak.
A második helyen a Csányi-család van. Az OTP-vezérhez és fiához köthető Bonafarm is szépen fejlődött tavaly, bár a cég eredménye némileg visszaesett, a család megszerezte a honi agrárszektor legnagyobb integrátor cégét, a KITE Zrt.-t. A csoport új gigavágóhídjának tesztüzeme a tervek szerint szeptemberben indul Mohácson, a szegedi és pécsi üzemeket pedig bezárják. Közben a csoporthoz tartozó Pick is tervezi egy újabb üzem létrehozását. Csányiék családi bizniszének értékét 104 milliárdra taksálja a Forbes.
A harmadik helyre Felcsuti Zsolt és családja került a rangsorban. A 100 milliárd forint értékű és Szingapúrban bejegyzett MPF Holdinghoz tartozik egy olyan patinás márka, mint az egykori szocialista nagyvállalat, a Fegyver- és Gázkészülékgyár (FÉG). A FÉG az olcsóbb konyhai gépek mellett ma már hőszivattyúkat és vízmelegítőket is gyárt. A Szingapúrba költöztetett MPF Holding pedig évről évre sikeresebb. Szóval messze még Amerika.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.