Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A videójátékokat gyártó új-zélandi RocketWerz cég nagy fejlesztés előtt áll, és többtucatnyi új munkahelyet hirdetett meg. Már a felhívás közzétételét követő első pár nap alatt több mint 600 jelentkezési dosszié érkezett a jelenleg csak 40 embert foglalkoztató kisvállalathoz.

 A Le Monde ausztráliai tudósítója a helyszínre ment, hogy kiderítse a RocketWerkz vonzerejének titkát. Szinte hihetetlen dolgokat fedezett fel: az alkalmazottak annyi fizetett szabadságot vehetnek ki, amennyit akarnak. Új-Zélandon egyébként négy hét a szokásos fizetett szabi. Továbbá: mindenki kötetlen munkaidőben dolgozik, és ezt akár otthonról is megteheti. 

Dean Hall, a RocketWerkz alapító főnöke ünnepélyesen vállalta: bére maximum tíz százalékkal lehet magasabb, mint a legjobban fizetett alkalmazotté. A 35 éves, egykori hivatásos katona 2012-ben hozta létre cégét, amikor az általa tervezett videójáték átütő sikert hozott. Azóta is jól pörög a vállalkozás. A munkatársak jó közérzete a legfontosabb. Csak derűs, kiegyensúlyozott dolgozók képesek átlagon fölüli kreatív teljesítményre – ez Dean Hall alapfilozófiája. Ezért ha egy munkavállalónak magánéleti gondja, baja van, azt javasolja, hogy az illető nyugodtan maradjon otthon. Csak akkor jöjjön vissza, ha a problémái megoldódtak, akkor újra a munkájára tud koncentrálni.

Persze a tudósító megkérdezte: mi van, ha valaki visszaél a korlátlan szabadsággal? „Ilyesmi még nem fordult elő” – válaszolta a főnök, aki szerint értelmetlen lenne szigorú korlátozásokat bevezetni, amelyek a munkavállalók többsége számára kontraproduktívak lennének. Dean Hall nem veti meg a pénzt, de nem az a fő célja, hogy minél többet keressen. „Ha jó közérzettel a pénzemnél vagyok, az többet ér, mintha milliókért halálra hajtom magam, és ezzel az alkalmazottak is így vannak.” És egyre többen szeretnének a RocketWerkz munkatársai közé kerülni. A korlátlan fizetett szabadság ötletét egyébként a kaliforniai Netflixtől vették át, amely már 2000-es évek eleje óta tetszőleges hosszúságú vakációt biztosít alkalmazottainak. 

A RocketWerkzhez külföldről is sokan jönnének, főleg Nagy-Britanniából és Dél-Koreából. De az USA-ból is kaptak már önéletrajzokat, és a következő hetekben még többre számítanak. Donald Trump megválasztása óta ugyanis a csillagokba szökött az új-zélandi bevándorlás lehetőségeit ismertető kormányzati honlap amerikai látogatottsága.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!