Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Mercer friss listáját is az osztrák főváros vezeti, a legjobb 20-ban pedig többnyire német, svájci és kanadai városok vannak. Budapest a hetvennyolcadik.
A világ egyik legnagyobb HR-tanácsadó cége, a Mercer minden évben nyilvánosságra hozza életminőség-indexét, amelynek részeként azt is listázzák, mely városokban a legbiztonságosabb élni. A személyes biztonságot vizsgáló listán szerepet játszik a városok kapcsolata más országokkal, a belső stabilitás, a bűnözés mértéke és a bűnüldözés. Olyan szempontokat is figyelembe vesznek, mint a város közlekedése, az oktatási, kulturális és egészségügyi szolgáltatásai, közbiztonsága és környezetvédelmi helyzete – emlékeztet az Euronews.
A Mercer a rangsorral multinacionális cégeket szeretne segíteni, hogy megfelelő képet kapjanak arról, milyen kompenzáció szükséges a kiküldetésben dolgozó munkatársaiknak.
Az idei listán összesen 231 város szerepel, az élen továbbra is Bécs van, akárcsak tavaly. Az első tízben ott van például Zürich, Auckland, München, Vancouver és Frankfurt is bekerült. Budapest a 78. Az első harmincban szerepel még egyebek mellett Berlin, Bern, Stockholm, Luxembourg, Nürnberg, Szingapúr, Brüsszel és San Francisco. Budapest a 78. helyen végzett, egy helyett csúszott vissza tavaly óta.
Idén egyebek mellett Brazzaville, Damaszkusz, Port au Prince szerepelnek a sereghajtók között, a lista legvégén pedig az iraki főváros, Irak áll.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.