Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
106 százalékosra teljesült az előző uniós támogatási ciklus kifizetéseinek terve. A hatékonyság már nem ennyire erős.
106 százalékos teljesítéssel zárta Magyarország a 2007–2013-as uniós pénzügyi ciklust, vagyis a rendelkezésre álló forrásoknál 6 százalékkal többet költött el az ország – erről Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség államtitkára számolt be egy konferencián. Ez persze nem jelenti azt, hogy a sikerre való tekintettel az EU még hozzádobott 6 százaléknyi forrást a 8700 milliárd forintos kerethez, a többletet, 520 milliárd forintot a hazai költségvetés állta.
A lehívás persze nem volt problémamentes, három dolog miatt is.
A lényeg persze az volt, hogy teljesítsék Orbán Viktor kívánságát, és száz százalékban hívják le a forrásokat. A konferencia előadói – Vitályos Eszteren kívül Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára – arról diszkréten hallgattak, hogy a GDP-növekedés gyorsulásán túl mennyire volt hasznos a pénz felhasználása.
Pedig a Miniszterelnökség erről megrendelt egy elemzést, ám a KPMG és a GKI által készített anyag meglehetősen lesújtó képet festett. Azt állapította meg: a nagy hajrában alig volt olyan terület a magyar gazdaságban, ahol hatékonyan használták volna fel a 2007–2013 között rendelkezésre álló forrásokat. Ezek szerint még 520 milliárd forinttal többet is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.