szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Minél kevésbé elegáns a hely, annál olcsóbb a strand? Nem egészen így van – derül ki rangsorunkból, amelynek élén egy igazi ár-érték gyöngyszem végzett.

Melyik strandra menjünk, ha a kellő elszántság és kalandvágy mellett egy BKK-bérlet lapul a pénztárcánkban, de nem érezzük anyagi helyzetünkön a Mészáros Lőrinc-féle magasságokat? Erre a forróságban egyre kínzóbb kérdésre próbáltuk megkeresni a választ, amikor összeállítottuk a budapesti strandok ár szerinti top10 válogatását.

A lista készítésénél a kezelhetőség kedvéért a napi felnőtt belépőkből indultunk ki, de ez természetesen messze nem ad pontos képet a viszonyokról, hiszen mindenhol sok kedvezményt kínálnak – arról nem is beszélve, hogy az olcsósághoz tartozó színvonalcsökkenést sem kalkuláltuk bele az értékelésünkbe.

Alapjában véve igaz, hogy minél kompromisszumosabb a minőség, annál olcsóbb a strandolás, de akadnak meglepő kivételek is, ami arra utal, hogy indulás előtt tényleg érdemes feltérképezni az aktuális kínálatot, hogy mindenki ki tudja mazsolázni a számára megfelelő helyet.

Azt is megnéztük, hogy a kis magyar infláció nyomot hagyott-e az árakon. Adataink szerint 10-ből 6 esetben bizony árat emeltek a strandok, az itt-ott beeső pár száz forintokat ugyan nem érezheti soknak, arányait tekintve azonban bizonyos esetekben meglepően nagynak tűnik a drágulás.

10. Gellért gyógyfürdő

A patinás, szecessziós stílusban épült, 1918-ban átadott fürdő elég borsos árat kér, a felnőtt napi belépő hétköznap szekrényhasználattal 5300, kabinnal 5700 forintba kerül, hétvégén pedig 5500, illetve 5900 forintot kell kicsengetni. Az úgynevezett Zsigmondy-kártyával 50 százalékos kedvezményt lehet érvényesíteni, de a jegy csak 4 órán keresztül érvényes.

Áremelés volt? Igen, tavaly 5100/5300 forint volt az alapdíj.

Stiller Ákos

9. Holiday Beach Budapest

A III. kerületi Piroska utcában található római-parti wellness, fitnesz és strandfürdő 4300 forintot kér azoktól a felnőttektől, akik csak strandolni mennek. A fitneszjeggyel kombinált belépő 5000 forint. Ha valaki nem hisz a Tv2-nek, és mégsem akar kimenni a tűző napra délben, akkor délután 17 óra után 2500 forintért is bejuthat erre az elegáns helyre.

Áremelés volt? Nem.

8. Palatinus

Budapest első nyitott fürdője, a népszerű „Pala” tíz medencével várja a strandolókat. A felnőtt belépő hétköznap 2800, hétvégén 3200 forintba kerül, de egy futójeggyel 2000 forintért bármikor be lehet menni (kétszer). Igaz, ez csak 3 órás tartózkodásra jogosít, és a túlfürdési díj hétköznapokon 800, hétvégén pedig 1200 forint. Az előre váltott jegy – elég érdekes módon – 3400 forint, vagyis hétköznap 600, hétvégén pedig 200 forint többletbe kerül. 17 óra után 2100 forintért lehet bemenni.

Áremelés volt? Nem.

MTI / Mohai Balázs

7. Római

A mindössze 3 medencével rendelkező, de igen kedvelt strand hétköznap 2400, hétvégén 2700 forintos belépőt árul, itt már 16 óra után adnak kedvezményt, de csak hétköznapokon, ekkor 1800 forintért lehet bejutni.

Áremelés volt? Nem.

6. Nyéki Imre uszoda

Ez a korábban Kondorosi útinak nevezett uszoda, amelynek parkjában lehet strandolni, illetve a kültéri medencékben fürdeni. Sok jó hírünk nincs, mert az uszodát éppen felújítják, így a benti medencék, a szauna, a kinti csúszdás medence, a gyerekmedence és a pezsgőfürdő sem használható. „Cserébe” a téli szezon árait kell kifizetnie a vendégeknek, ám a körülményeket tekintve ezek egyáltalán nem tűnnek alacsonynak, a felnőtt belépő így is 2400 forintot kóstál (kerületi lakosoknak csak 1900 forintot kell fizetniük).

Áremelés volt? Igen, tavaly 1800 forintért lehetett strandolni.

5. Paskál

Ez a mindössze 28 éves zuglói strand és fürdő hétköznap 2200, hétvégén pedig 2400 forintért látogatható. Hétköznap és szombaton van lehetőség kétórás úszójegyet venni 1400, illetve 1600 forintért.

Áremelés volt? Igen, tavaly még csak 1400 forint volt a belépő.

MTI / Illyés Tibor

4. Csepeli Strandfürdő

Újabban már télen is nyitva van a csepeli strand, a nyári szezon a múlt hét végén indult csak el. A felnőtt belépő hétköznap 2000, hétvégén 2200 forintba kerül.

Áremelés volt? Igen, tavaly nyáron még csak 1300/1600 forint volt a jegy.

Kristiansandtól Cua Dai Beach-ig
A Travelbird friss listája szerint a világ legdrágább strandja jelenleg a norvégiai Kristiansand városában van, ahol összesen 18 ezer forintnak megfelelő koronát kell fizetni egy napernyőért, egy palack vízért, egy korsó sörért, egy jégkrémért és egy ebédért. Ugyanez a vietnami Cua Dai Beach-en mindössze 3700 forintba kerül. A világ 310 strandját rangsoroló összeállításban nincs magyar hely.

3. Pünkösdfürdő

Egészen jó ár-érték arányt kínáló strand, különösen azoknak, akik időben is rugalmasak. A felnőtt belépő ára 1900 forint, de 16 óra után hétköznap (szerda kivételével) 1400 forintra mérséklődik. A szerdát „strandváró napnak” nevezték el, ekkor egész nap 1400 forintba kerül a jegy.

Áremelés volt? Igen, tavaly a hétköznapi jegyek még 1800 forintba kerültek.

2. Újhegyi uszoda és strandfürdő

A kőbányai uszodának két beltéri és két kültéri medencéje van, és a nyári szezonban 1300 forintért mind a négy használható.

Áremelés volt? Igen, tavaly 1200 forint volt a belépőjegy.

1. Csillaghegy

Az árverseny egyértelmű nyertese, minden időben egységesen kereken 1000 forintos belépőjeggyel. Ez egyben a legnagyobb alapterületű strand is Budán, 90 ezer négyzetméteren terül el, ahol 3 medence várja a vendégeket.

Áremelés volt? Nem.

Csillaghegyi Strand
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!