Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Alig vannak országok Európában, ahol több pénzt költenek el alkoholra, mint Magyarországon.
Az összes jövedelmük közel 3 százalékát alkoholra költik a magyarok. Az Eurostat úgy számol: tavaly Magyarországon 1,66 milliárd eurót, vagyis 521 milliárd forintot költöttek el alkoholos italokra. A magyar adat gyakorlatilag változatlan egy évtized óta.
Ez azt jelenti, hogy az EU hetedik helyén vagyunk, ha azt számolják, hogy a fizetések mekkora része megy el italra. A három balti állam áll a lista első helyein – Észtország, Lettország, Litvánia a sorrend –, rajtuk kívül a lengyelek, a csehek és a finnek előzik meg Magyarországot. Hogy mennyire keleten és Közép-Európában isznak a legtöbbet, azt az is mutatja, hogy Magyarország után Románia és Szlovákia következik a listán.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
Az OTP jól teljesít, de ez nem Magyarországnak köszönhető.