Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az eljárás folytatódik Magyarország ellen, de az EU soros elnökségét betöltő Horvátország szerint a büntetés nem old meg mindent, inkább párbeszédre kellene törekedni.
Az Európai Unió szerint bár Magyarországon és Lengyelországban is veszélybe került a demokrácia, az unió horvát elnöksége mégsem róna ki büntetést a magyarokra. Szerintük ugyanis párbeszéd útján lehet elsősorban javulást elérni – írta az Euronews.
Az EP a múlt héten határozatban mondta ki, hogy nem szabad késlekedni a 7-es cikkely szerinti eljárással, így Magyarország és Lengyelország ellen is mielőbbi intézkedéseket várnak.
Az Euronews ezzel kapcsolatban érdeklődött a horvát elnökség szóvivőjénél, azt kérdezve, hogyan reagálnak a parlamenti állásfoglalásra. A portálnak küldött válaszukban azt írták:
szerintük is fontos a jogállamiság védelme, de ezt elsősorban párbeszéd útján lehet elérni.
"A mi álláspontunk az, hogy a hetes cikkely szerinti eljárás lényege nem a szankciók kivetése" – fogalmazott Bruno Lopandic szóvivő, aki azt is hozzátette, hogy azt szeretnék, ha a hiányosságok megszűnnének, és közösen találnának ki kölcsönösen elfogadható megoldásokat.
A szóvivő azt is hangsúlyozta, hogy az eljárás folytatódik Magyarország és Lengyelország ellen, de az még nem dőlt el, pontosan milyen formában.
A hetes cikkely szerinti eljárást 2018-ban indították meg Magyarország ellen. Az ügyben indított meghallgatások során az Orbán-kormány képviselői tagadták, hogy bármilyen hiányosság lenne a magyar jogállamiságban vagy a demokráciában. Az Európai Unió igazságügyi biztosa ezt máshogy látja, szerinte más gondok is vannak.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.