Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A "Hol a legdrágább élni?"- listát Svájc vezeti.
A megélhetési költségek és bérleti díjak alapján kialakított rangsorhoz a Numbeo nevű oldal adatait használták, amely indexet generál olyan adatokból, mint hogy egy adott városban vagy országban mennyiért visz el a taxi, mennyibe került bevásárolni a vacsorához vagy elmenni moziba, étterembe, esetleg kiváltani a gyógyszer, és hasonlókat.
Ezt aztán New Yorkhoz hasonlították, vagyis New Yorkot vették 100 pontnak az indexben. Ha egy országban drágább a megélhetés, mint a legnagyobb amerikai városban, akkor 100-nál annyival nagyobb, ha olcsóbb, akkor annyival kisebb az index.
A listán három ország van, ahol drágább a megélhetés, mint New Yorkban: Svájc. Norvégia és Izland.
A Top10-be bekerült még Japán, Dánia, Luxemburg, Szingapúr, Dél-Korea, Izrael és a Bahamák. Magyarországhoz a legközelebbi „drága ország” Ausztria (a 21. helyen), Németország (29).
Bár megélhetési költségek területén három ország is drágább New Yorknál, a legdrágább országok közül egy sincs, ahol olyan magasak lennének a bérleti díjak.
(via)
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.