Keményebb fellépést akar Magyarországgal és Lengyelországgal szemben Franciaország

A francia Európa-ügyi miniszter szerint lobbizni fognak azért, hogy a jogállami feltételrendszernek érvényt szerezhessenek.

  • hvg.hu hvg.hu
Keményebb fellépést akar Magyarországgal és Lengyelországgal szemben Franciaország

Franciaország érvényt akar szerezni a jogállami feltételrendszernek a koronavírus-járvány gazdasági következményeinek az enyhítésére létrehozott uniós hitel kapcsán – mondta Clément Beaune új francia Európa-ügyi miniszter a Financial Timesnak. A miniszter konkrétan Magyarországot és Lengyelországot hozta fel, mint akikkel szemben keményebben kell fellépni e tekintetben.

Beaune azt is hozzátette, hogy jogi, illetve pénzügyi szankciókkal kell sújtani azokat az országokat, amelyek megsértik az olyan alapjogokat mint az egyenlőség vagy a sajtószabadság.

Azt is kijelentette: a francia kormány lobbizni fog azért, hogy egy hathatós feltétel- és szankciós rendszer életbe lépjen, amivel feltételessé tehetik az uniós kifizetéseket Magyarország és Lengyelország számára.

Három ügyet is említett a miniszter az elmúlt napokból, ahol sérülhettek az alapjogok: lengyel részről a családon belüli erőszak tilalmáról szóló Isztambuli Egyezményből való kilépési szándékot és azt, hogy „LGBT-mentes övezetté” nyilvánította magát hat lengyel város és emiatt megvonták az uniós támogatású programjaik forrását; míg a magyar részről az Indexben történteket emelte ki, ahol felmondott szinte az egész szerkesztőség.

EU-s vezetők: Korán örült Orbán, lesz jogállami feltétel a pénzek kifizetésénél

A német EU-ügyi miniszter és a luxemburgi külügyminiszter is nyilatkozott a nyugati sajtónak a múlt heti EU-csúcson kialkudott pénzügyi és jogállami feltételekről. Egészen máshogy látják a helyzetet, mint ahogy azt Orbán Viktor előadta.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.