szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

Negyvenről 27 százalékra esett azoknak az aránya, akik a tervek szerint tartanák meg a sporteseményt.

Tokió 2020
Sosem volt még ilyen olimpia, mint a tokiói - egy évet csúszott, szigorú járványügyi szabályok mellett, nézők nélkül, állandó fenyegetettség mellett zajlott. De lezajlott, és így is jó volt. És így is megvoltak a felemelő vagy drámai pillanatai, így is akadtak hősök, ünnepeltünk legendákat és fedeztünk fel új csillagokat. A hvg.hu cikksorozatában mindezeket megtalálja.
Friss cikkek a témában

A japánok többsége úgy véli, hogy a koronavírus-járvány miatt le kellene mondani a jövő évre halasztott tokiói olimpiát és paralimpiát – derül ki egy friss, 1249 felnőtt megkérdezésével készült közvélemény-kutatásból.

Az országos, telefonos felmérés során a válaszadók

  • 32 százaléka mondta azt, hogy törölni kellene a két eseményt,
  • 31 százalék szerint pedig tovább kellene halasztani.
  • 27 százalék válaszolt úgy, hogy a szerint a terveknek megfelelően kell lebonyolítani a versenyeket.

Egy októberi felmérés során még a megkérdezettek 40 százaléka mondta azt, hogy rendezzék meg 2021 nyarán a sporteseményeket, 23 százalék volt ellene és 25 százalék válaszolt úgy, hogy további halasztásra lenne szükség.

Az eredetileg idén nyárra tervezett sporteseményeket márciusban tolták el egy évvel a koronavírus-járvány miatt.

Közben a szervezők bejelentették, hogy 100 nap múlva, március 25-én megkezdődik a hagyományos fáklyás váltófutás Japánban, de más lesz, mint ahogyan eredetileg tervezték. A 2011-es atomkatasztrófa helyszínén, Fukusima prefektúrában kezdődő váltó során 10 ezer ember viszi majd az olimpiai lángot, amely a játékok július 23-i megnyitójára ér Tokióba.

A biztonsági előírásokról – például hogy a futóknak kell-e maszkot viselniük –, a közeljövőben döntenek majd, egy korábbi tervezet távolságtartást javasolt, és a hangos beszéd kerülését. Azt viszont már bejelentették, hogy nézők is kísérhetik és fogadhatják a lángot az egyes településeken. A tervezett ünnepségeket azonban leegyszerűsítették – nemcsak a járvány, hanem a költségcsökkentés érdekében is.

Az olimpiai és paralimpiai játékok elhalasztása ugyanis legkevesebb 2,4 millió dollárral dobta meg a rendezési költségeket, amelyek már tavaly is nagyjából 13 milliárdra rúgtak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!