szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A könnyen megközelíthető, környezetbarát, külső zöldterületekkel is rendelkező bevásárlóközpontokat választják a legszívesebben a Budapesten és annak vonzáskörzetében élők, de nagy részük nem vásárol, csak nézelődik.

Havonta egyszer elmegy plázázni a Budapesten és a főváros vonzáskörzetében élők több mint fele, 14 százalékuk viszont naponta beugrik valamelyik bevásárlóközpontba – derül ki a Westend és a Marketing Resolution reprezentatív kutatásából. A felmérésben arra keresték a választ, hogy a vásárlók milyen szempontokat tartanak fontosnak egy ilyen üzletház esetében.

A válaszok alapján a plázákban elsősorban ruházati és divatcikkeket (48%), valamint cipőt (36%) keresnek a betérők,

a megkérdezettek 40 százaléka viszont csak nézelődik,

és ebből a szempontból nincs nagy különbség a nők és a férfiak között.

A kutatásban arra is rákérdeztek, hogy mennyit költenek a vásárlók a bevásárlóközpontokban. Ha a szupermarketekben beszerzett élelmiszert nem számítva havi 31 ezer 850 forintra jött ki ez az összeg. A válaszadók közel negyede (23%) mondta azt, hogy 20-40 ezer forintot szán nem élelmiszer jellegű termékekre, 17 százalékuk pedig ennek a felét vásárolja el. Azoknak az aránya, akik saját bevallásuk szerint havi legalább 40 ezer forintot szánnak e célra, 16 százalék.

Amikor arról kérdezték az embereket, hogy mi alapján választják ki, melyik plázába térnek be, a legfontosabbnak az elhelyezkedést nevezték, de számít nekik az is, hogy az áruház környezettudatosan működjön, és rendelkezzen külső zöld felületekkel. A közösségi terek és a programok is komoly súllyal szerepelnek az értékek között.

A legismertebb bevásárlóközpont a Westend a kutatás szerint, a nevét tíz megkérdezettből kilenc ismerte. A második ebből a szempontból a Mammut (83%), a harmadik pedig az Árkád (82%).

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kovács Gábor Gazdaság

Kiderült, mekkora kompenzációt kapnak a nyugdíjasok az elszálló infláció miatt

Augusztusban ismét gyorsult az infláció a megelőző hónaphoz képest, az egy évvel korábbihoz képest közel 5 százalékkal voltak magasabbak az árak. Legnagyobb mértékben a szeszes italok, a dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett. Az első nyolc hónap nyugdíjas inflációja valamivel meghaladja az eddigi emelés mértékét.