Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Japán is szankciókkal sújtotta Putyin és Lavrov családját

A távol-keleti szigetország az ukrajnai invázió kezdete óta folyamatosan bővíti az Oroszország elleni szankcióit.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Japán is szankciókkal sújtotta Putyin és Lavrov családját

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Japán kedden további szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben, és befagyasztotta 398 orosz állampolgár, köztük Vlagyimir Putyin elnök két felnőtt lányának, Katyerina Tyihonovának és Marija Voroncovának (képünkön) a vagyonát – írja a CNN. Az új intézkedések Szergej Lavrov orosz külügyminiszter családtagjait is célba veszik, nevezetesen feleségét, Marija Lavrovát és lányát, Jekatyerina Vinokurovát – olvasható a japán külügyminisztérium közleményében.

Japán az ukrajnai invázió kezdete óta folyamatosan bővíti az Oroszország elleni szankcióit, többek között betiltotta az orosz importot, például a szenet és a vodkát, csökkentette az új oroszországi befektetéseket, és befagyasztotta a nagyobb bankokban őrzött vagyonokat. Más országok, köztük az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság is szankciókat vezetett be Putyin és Lavrov családja ellen.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Zelenszkij nehézfegyvereket kér, vizsgálják, hogy történt-e vegyifegyver-támadás Mariupolban - percről percre a háborúról

Az ukrán elnök szerint a késlekedéssel nem csak időt, hanem életeket is veszítenek, az USA már korábban is figyelmeztette az ukránokat, hogy az oroszok vegyi fegyvereket is bevethetnek - kövesse hírfolyamunkat az orosz-ukrán háborúról.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.