Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Munkástanácsok Országos Szövetsége már meghatározta az emelés alapjául szolgáló képletet.
Már kedden téma lehet a jövő évi minimálbér kérdése a szakszervezetek, a munkaadók és a kormány egyeztetésén – írja a Világgazdaság.
A lap szerint még soha nem került elő ennyire korán a kérdés – eddig ősszel volt –, a mostani tárgyalási forduló célja, hogy megalapozza az év vége felé esedékes bértárgyalásokat. Ugyanakkor a cikk szerint nem várható, hogy akár a szakszervezeti akár a munkáltatói oldal konkrét javaslatot tegyen a minimálbérek 2023-as összegére, erre legkorábban szeptember végén lehet esély.
A felek a lap szerint hosszútávú megállapodásra törekszenek, mivel lejár a még 2016-ban megkötött alku. Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke azt mondta, hogy a minimálbér akkor maradna értékálló, ha az adott évre előre jelzett fogyasztói áremelkedés mértékének és az előre jelzett reál-GDP-bővülés mértékének összege szerint változna.
A VG úgy számolt, hogy ez alapján 8–13 százalék között kellene emelni, ha a jelenlegi gazdasági folyamatok szerint kellene meghatározni a minimálbér és a garantált bérminimum változását.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.