Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A milliárdos már bánja, hogy engedett a nyomásnak.
Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója szerint a Biden-kormányzat nyomást gyakorolt a vállalatára, hogy cenzúrázza a koronavírusról szóló tartalmakat a világjárvány idején – írja a Financial Times.
Augusztus 26-án kelt levelében Zuckerberg az amerikai képviselőház igazságügyi bizottságának címezve úgy fogalmazott, sajnálja, hogy nem beszélt korábban erről a nyomásgyakorlásról, valamint néhány döntésről, amelyet a Facebook, az Instagram és a WhatsApp tulajdonosaként meg kellett hoznia bizonyos tartalmak eltávolításával kapcsolatban.
„2021-ben a Biden-kormányzat magas rangú tisztviselői, beleértve a Fehér Házat is, hónapokon át több alkalommal is nyomást gyakoroltak csapatainkra, hogy cenzúrázzanak bizonyos Covid–19-ről szóló tartalmakat, köztük humoros és szatirikus bejegyzéseket, és nagy csalódottságuknak adtak hangot, amikor nem értettünk ezzel egyet” – írta Zuckerberg a levélben.
„Úgy gondolom, hogy a kormányzati nyomásgyakorlás helytelen volt. (…) Azt is gondolom, hogy hoztunk néhány olyan döntést, amelyet utólag és az új információk birtokában ma már nem hoznánk meg” – tette hozzá.
Emellett elismerte azt is, hogy a Facebooknak nem kellett volna „hátrasorolnia” a New York Post cikkét Joe Biden fia, Hunter Biden laptopjával kapcsolatban, amelyről eleinte az terjedt el, hogy orosz dezinformáció, de később az FBI is megerősítette, hogy nem az. A laptopon olyan e-mailek voltak, amelyekből kitűnt: Hunter Biden évekkel korábban – amikor a Burisma ukrán energetikai cég igazgatótanácsi tagja volt – összehozta az apját, Joe Bident, aki akkor Barack Obama kormányzatának alelnöke volt, a Burisma egyik vezetőjével.
A bizottság „a szólásszabadság nagy győzelmének” nevezte a levelet, és azt írta, hogy Zuckerberg elismerte, hogy „a Facebook cenzúrázta az amerikaiakat”.
A levélben Zuckerberg azt is közölte, hogy az idei elnökválasztáson nem járul hozzá a választási infrastruktúra támogatásához, annak érdekében, hogy „így vagy úgy, de ne játsszon szerepet” a novemberi voksolásban.
A legutóbbi választás során, amelyet 2020-ban, a világjárvány idején tartottak, a milliárdos 400 millió dollárral járult hozzá a feleségével közös vállalatán, a Chan Zuckerberg Initiative-en keresztül a választási infrastruktúra támogatásához.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.