szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Szövetségi Nyomozó Iroda ugyanarra az eredményre jutott, mint korábban az amerikai hírszerzés.

Adam Schiff, az amerikai képviselőház hírszerzési bizottságának demokrata párti elnöke korábban azt állította, hogy a Hunter Bidenről az elmúlt napokban nyilvánosságra került információk hátterében orosz kampány lehet. John Ratcliffe, a valamennyi amerikai hírszerző szervezetet összefogó Nemzeti Hírszerzési Igazgatóság (DNI) vezetője még október 19-én közölte, hogy az amerikai hírszerzésnek nincsenek ezt alátámasztó információi.

A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) a szenátus belbiztonsági bizottságához intézett levelében erősítette meg, hogy a Hunter Bidenről nyilvánosságra került információk nem orosz dezinformációs kampány részei. A levelet az FBI kedden küldte át Ron Johnson republikánus szenátornak, a bizottság elnökének, de tartalma csak szerdán került nyilvánosságra.

Az FBI-nak "jelenleg semmi hozzátenni valója nincs a Hírszerzési Igazgatóság október 19-i közleményéhez" - fogalmazott a levélben Jill Tyson, a Szövetségi Nyomozó Iroda igazgatóhelyettese.

A New York Post című lap a múlt héten hozott nyilvánosságra Hunter Biden laptopjáról származó elektronikus leveleket, amelyekből kitűnt: Hunter Biden évekkel korábban - amikor a Burisma ukrán energetikai cég igazgatótanácsi tagja volt - összehozta az apját, Joe Bident, aki akkor Barack Obama kormányzatának alelnöke volt, a Burisma egyik vezetőjével. Az illető e-mailben mondott köszönetet a Washingtonban létrehozott találkozó megszervezéséért. Joe Biden mindig tagadta, hogy megvitatta volna a fiával az ukrajnai üzleti ügyeit. Kampánya pedig az e-mailek nyilvánosságra kerülése után közleményben tudatta, hogy Biden soha nem találkozott az említett ukrán személlyel.

A New York Post ezt követően olyan e-maileket is nyilvánosságra hozott, amelyek Hunter Biden kínai üzleti ügyeit taglalják. A lap állítása szerint az e-maileket a laphoz egy számítógép-javító juttatta el, akinél Hunter Biden a laptopját javíttatta.

Ron Johnson, a szenátus belbiztonsági bizottságának elnöke az FBI-hoz fordult az ügy feltárása érdekében.

Levelében Jill Tyson azt is kifejtette, hogy az FBI "elsődlegesen felelős a 2020-as választások sérthetetlenségéért és biztonságáért, s különös figyelmet fordít egy sor fenyegetésre, köztük külföldi befolyásolási műveletekre". Hozzáfűzte: ha a szóban forgó ügyben újabb információk merülnének fel, az FBI - amely állandó kapcsolatban áll a hírszerzéssel - tájékoztatja a szenátust.

Ron Johnson szenátor még a múlt héten egy televíziós interjúban elmondta: a szenátus belbiztonsági bizottsága felvette a kapcsolatot az e-maileket nyilvánosságra hozó személlyel, és jelenleg is ellenőrzi az információk valódiságát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!