Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A tervezett Nemzeti Kereskedelmi Hivatal az élelmiszerlánc-felügyeleti díjakra is pályázik, amely éves szinten több tízmilliárd forint bevételt jelenthet a nemzetgazdasági tárcának.
A britek jelentős többsége Nagy-Britannia újbóli EU-csatlakozására szavazna, ha erről ismét népszavazáson lehetne dönteni – derült ki egy kedden ismertetett felmérésből.
Nick Leeson 27 évesen került a 233 éves Barings Bankhoz, és kezdetben óriási nyereséget termelt a brit pénzintézetnek. Már-már a tévedhetetlenség mítosza lengte körül, amikor egy új kollégája kisebb hibát vétett. Leeson tiltott manőverekkel próbálta menteni a helyzetet, ami végül 1,4 milliárd dollár veszteséget okozva bedöntötte a Baringset, és a délkelet-ázsiai piacokat is megrengette. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Nagyvállalati rangsorok, másképpen: bemutatjuk a legnagyobb nyereséget elért, a legnagyobb tőkéjű és a legtöbb alkalmazottat foglalkoztató magyar cégeket.
A Reuters által megszerzett vámadatok szerint közvetlenül az ukrajnai invázió megindulása előtt óriásit ugrott az amerikai és az EU-s készpénz behozatala az országba, és a valutaimport azóta is tart.
A halászok máris azt kérdik: mi lesz velünk? A turizmus tervezői is aggódnak, mert a hőmérséklet változása és az algásodás elriaszthatja a turisták egy részét.
Miután az IMF 7 milliárd dolláros kölcsönt adott Pakisztánnak, az ország pénzügyminisztere Pekingben próbált kialkudni új feltételeket, mert a Nemzetközi Valutaalap közölte: kölcsöne nem fordítható a korábbi kínai hitelek törlesztésére.
Három fő tényező alakítja a magyar nagyvállalati toplistákat: az energiaárak, a globális konjunktúra és – hungarikumként – a piaci logikára fittyet hányó kormányzati parancsok.
Máshol is döcögve indult a kötelező visszaváltási rendszer, de lassan mindenki rutint szerez a repontos automaták használatában és üzemeltetésében. Már tudják, mi okozta a banki utalások csúszását, mitől álltak le sokszor a gépek, miért nem ismerték fel egyes 50 forintos palackokat, és milyen arányban próbáltak trükközni a rafkós visszaváltók. Bakos Dáviddal, a visszaváltó-automatákat gyártó norvég TOMRA magyarországi ügyvezetőjével pillantottunk be a sokat szidott rendszer kulisszái mögé és elemeztük az indulás tapasztalatait.