Még hogy 5 millió! Az állami cégvezérek többet is kereshetnek
 

Még hogy 5 millió! Az állami cégvezérek többet is kereshetnek

Ha azt gondolta, hogy az államnak legfeljebb havi 5 millió forintjába kerülhet egy vezérigazgató, akkor tévedett. Ez csak a bérplafon, a jogszabályok azonban simán megengedik, hogy egy állami cégvezér ennél jóval többet is hazavigyen. Bemutatjuk, hogyan.

Torontáli Zoltán Torontáli Zoltán

London behúzhatja a vészféket - itt a magyar munkavállalókat is érintő EU-reformjavaslat
 

London behúzhatja a vészféket - itt a magyar munkavállalókat is érintő EU-reformjavaslat

A vendégmunkások csak négyévi nagy-britanniai munkaviszony után férhetnének hozzá a munkavállaláshoz kötődő brit szociális juttatások teljes köréhez - a brit kormány a többi EU-állam beleegyezésével ilyen szigorítást is életbe léptethet az Európai Tanács elnökével folytatott egyeztetések nyomán kiadott reformterv alapján. A családi pótlékot is megvághatja a brit kormány azoknál, akiknek gyerekei nem a szigetországban élnek.

MTI MTI

Kevesebb pénzből költene ugyanannyit a magyar nyugdíjas
 

Kevesebb pénzből költene ugyanannyit a magyar nyugdíjas

Téved, aki azt hiszi, hogy a nyugdíjasoknak sokkal kevesebbre van igényük, mint az aktív korúaknak, az átlagnyugdíj mégis 20 százalékkal elmarad a fizetésektől. Ezt áthidalni csak előtakarékossággal lehet, lehetőség szerint olyan módon, hogy véletlenül se költhessük el a félretett pénzt a nyugdíjba lépésig. Mindössze ennyi kell ahhoz, hogy megtartsuk korábbi hobbijainkat, kikapcsolódási formáinkat.

NN Biztosító NN Biztosító

Várjon, nem biztos, hogy érdemes rohanni a csokért
 

Várjon, nem biztos, hogy érdemes rohanni a csokért

A 10 milliós támogatás és a hozzá járó 10 milliós hitel érdekében sokan az új lakás megvásárlása mellett tehetik le a voksukat. A kereslettel azonban egyelőre nem fog tudni lépést tartani a kínálat, így a lakásokat sokan már a tervezőasztalról szeretnék majd elvinni. Ez azonban számos problémát vet fel – világít rá a Bankmonitor elemzése.

hvg.hu hvg.hu





Berágtak a mentők is egy kiszivárgott levél szerint
 

Berágtak a mentők is egy kiszivárgott levél szerint

Akár a sztrájkra is készen áll a mentők néhány dolgozója, mások jogi lépéseket fontolgatnak, vagy a nyilvánossághoz fordulnának. Az államkincstár új rendszere miatt ugyanis késedelmesen jutottak illetményeikhez, és ezzel nincsenek egyedül a közszférában.

hvg.hu hvg.hu