Az igazi túlélőtúra, magyar nyugdíjból külföldön
 

Az igazi túlélőtúra, magyar nyugdíjból külföldön

Sátorban él egy görög szigeten, rezsire nem kell költenie, és jobban kijön havi 62 ezer forintból ott, ráadásul sokkal jobban érzi magát, mint idehaza egy magyar nyugdíjas, aki becsavarogta fél Európát. Egy másik társa 2010 óta lakóautóval járja a kontinenst. Ők vélhetően a kisebbséget jelentik, mert a magyar nyugdíjasok zöme álmodni sem mer arról, hogy egy kellemes tengerparton „nyaralva” töltse az ideje nagy részét. Az alacsony nyugdíjak és a megélhetési költségek délkelet-ázsiai mélységet ostromló szintje miatt innen Nyugatra szinte sehova sem éri meg elköltözni. Ám ennek ellenére is akad néhány kivételes figura, akik időskorukra megvalósították az álmaikat.

Torontáli Zoltán Torontáli Zoltán




Fűnek-fának tartozik az állam
 

Fűnek-fának tartozik az állam

Nagyot ugrott a költségvetési szervek lejárt adóssága. A Kliknek komoly problémái lehetnek, majd 10 milliárd forintos a cech, amit már ki kellett volna fizetnie.

hvg.hu hvg.hu





Matolcsy búcsút intett évtizedes bizalmasának
 

Matolcsy búcsút intett évtizedes bizalmasának

Óriási meglepetést okozott a jegybankban, hogy voltaképpen különösebb előzmények nélkül távozott az MNB főigazgatói pozíciójából a Matolcsy György legszűkebb bizalmi köréhez sorolt Nagy Róza. Az egyik magyarázat szerint lelépésének köze lehet az MNB-n belüli üzemeltetési huszárvágáshoz is, de a jegybank nem árult el okot. A szakember, aki a Matolcsy-féle Nemzetgazdasági Minisztérium közigazgatási államtitkáraként 2010-2013 között fontos pozíciót töltött be a tárcánál, ma már nem vesz részt a jegybanki gazdálkodás irányításban, de azért nem hagyják az út szélén: megtarthatja alapítványi pozícióit.







Orbán jövő héten is nagyon messzire utazik
 

Orbán jövő héten is nagyon messzire utazik

Népes delegációval utazik Teheránba Orbán Viktor, a tervek szerint jövő hétfőn – írják a Tehran Times oldalán. A lap szerint 95 cég képviselője kíséri el a miniszterelnököt Iránba.

hvg.hu hvg.hu

Kevesebbe kerül szerdától a tankolás
 

Kevesebbe kerül szerdától a tankolás

Bruttó 2-2 forinttal csökkenti a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdán a Mol – értesült piaci forrásokból az MTI hétfőn.

hvg.hu hvg.hu