Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Mexikó az USA első számú élelmiszer-beszállítójává vált, miután tavaly 19,9 százalékkal részesült annak terménypiacából, míg Kanada és az EU csupán 19 és 18 százalékot ért el.
Tizenhat évvel ezelőtt Mexikó piaci részesedése az Egyesült Államokban még csak 13 százalék volt, míg Kanada 24,9, Európa pedig 23,1 százalékot szerzett meg. Ez a növekedés egyértelműen az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Megállapodás (North American Free Trade Agreement, NAFTA) eredménye – írja a Syngenta blog alapján az Élelmiszer Online.
Az Amerikai Egyesült Államok, Kanada és Mexikó között 1992. december 17-én aláírt szabadkereskedelmi egyezmény már 1994. január 1-jén életbe lépett ugyan, Mexikónak jó néhány évre volt szüksége, hogy a tőkeszegény farmerjei biztosítani tudják az USA minőségi és szállítási igényeit. De végül megvalósult az egyezmény célja: a tagországok közötti kereskedelmi és beruházási akadályok lebontása.
Az észak-amerikai közös piac nagyjából úgy működik, mint az Európai Unió, vagyis biztosítja a tagországok áruinak és szolgáltatásainak mozgását, ehhez kapcsolódott a piac liberalizációja, valamint új munkahelyek – elsősorban autógyárak – létesítése az alacsony bérköltségű Mexikóban. A mexikói mezőgazdasági minisztérium adatai szerint az ország a 12. helyen áll a világ élelmiszer-termelői sorában, és különösen a sör, avokádó, paradicsom, tequila és marhahús kivitele jelentős. A legfrissebb adatok szerint a mezőgazdasághoz köthető exportbevétel a maga 26,7 milliárd dollárjával 2015-ben első alkalommal volt magasabb, mint a turizmusé.
Trump-effekt: soha nem látott mélységbe zuhant a mexikói peso
Lapunk olvasóinak egynegyedét kifejezetten nyomasztja, hogy nincs módjában takarékoskodni nyugdíjas éveire. Tisztában vannak ugyanis azzal, hogy az állami nyugdíj semmire sem lesz elég.
A Ford már Trump-érára készül: lemondták Mexikót, inkább Amerikában költik el a pénzt
A Fordot már sikerült befenyíteni Donald Trumpnak, kérdés, hogy a többi nagyvállalat mikor rendel el visszavonulót a külföldi gyártósorokról és telepíti vissza a termelést Amerikába.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Nem elsőprideozó, szinte minden eddigi felvonuláson is ott volt Kőszeg Ferenc, ám a legendás ellenzéki a HVG-nek azt mondta, most „több százezren voltunk, akik azt üzentük a NER-nek, hogy a társadalomnak elege van az uszításból, a fenyegetésből, a hatalmi arroganciából”. Kőszeg Ferencet a jövő évi választásokról és a Fidesz trükkjeiről is kérdeztük.
Magyarország minden különösebb ellenállás nélkül megszavazta a szankcók meghosszabbítását. Ennek a csomagnak a csomag legnagyobb tétele az Orosz Központi Bank európai bankokban fellelhető vagyonának zárolása.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Az ő nevén lévő 188 milliárd forintnál sokkal több pénze lehet
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
Szombat óta újra fellángoltak a tiltakozások, vasárnap éjjel és hétő hajnalban a tüntetők több helyen barikádokat emeltek.
A hírt Havas Henrik jelentette be, mint írta, az utóbbi évtizedeket visszavonultan töltő Forró már hónapokkal ezelőtt elhunyt.
Ha a kérelem átmegy, akkor csak Mészáros vagyonkezelője nyomtathatja majd például pólóra a kifejezést.