Milliókba kerül majd a Lviv Aréna fenntartása
A labdarúgást szolgáló stabil jövőt szánnak a nyugat-ukrajnai Lembergben (Lviv) a Lviv Arénának az EURO-2012 lezárulása után.
A labdarúgást szolgáló stabil jövőt szánnak a nyugat-ukrajnai Lembergben (Lviv) a Lviv Arénának az EURO-2012 lezárulása után.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. fellebbez a társaság korábbi vezérigazgatója, Tátrai Miklós számára megítélt 200 millió forintos kifizetés ellen - közölte a társaság.
A kedvezőbbre fordult euróövezeti befektetői hangulatban a térségbeli devizákkal együtt, de azokat meghaladó mértékben erősödött a forint kedden.
Mire kell vigyázni, ha nyugdíjba megyünk? Mikor nem kell tb-terhet fizetni a főállású vállalkozóknak? – többek között erről írt az Adózóna a héten.
A hét elején megkezdték az őszi árpa betakarítását Bács-Kiskun és Baranya megyékben, és ezzel elindult az országban a több mint két hónapig tartó, nagy odafigyelést igénylő, legfontosabbnak tartott mezőgazdasági munka, az aratás - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.
Erősödő indexekkel nyitottak kedden az amerikai értékpapírpiacok. Mindez annak köszönhető, hogy a befektetők ismét abban reménykednek: újabb monetáris enyhítést hajt végre a jegybank szerepét betöltő Fed.
Kína hétfői 43 milliárd dolláros felajánlásával 456 milliárd dollárra nőtt a Nemzetközi Valutaalap válságmegelőző és elhárító hitelkerete.
Kedvezőbbre fordult euróövezeti befektetői hangulatban a térségbeli devizákkal együtt, de azokat meghaladó mértékben erősödött a forint kedden.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 19,58 pontos nyitás után nem változott lényegesen kedden kora délutánig. A BUX 14 óra 30-kor 17 536,02 ponton állt, ami a hétfői záró értékéhez képest 15,93 pontos, 0,09 százalékos csökkenés, a keddi nyitásnál 3,65 ponttal magasabb.
Az európai vállalati csődök aránya az euróövezeti jegybank ezermilliárd eurós likviditásinjekciója ellenére is növekedni fog a következő egy évben, tekintettel az európai vállalati szektor magas eladósodottságára és az érintett cégek piacainak zsugorodására – derül ki a Standard & Poor's kedden közölt előrejelzéséből.
Egy európai bírósági ítéletre hivatkozva mondatná ki egy siófoki ügyvéd, hogy a devizahitel-szerződések egyoldalú módosítása tisztességtelen eljárás volt, és ezért ezek a szerződések semmisek. Az ügyvédhez naponta 2-300 devizahiteles fordul segítségért – az azenpenzem.hu utánajárt egy esetleges próbaper kimenetelének.
Sikeresen értékesített 1,3 milliárd euró értékű kincstárjegyet kedden Görögország, a hozam pedig szerényen csökkent az azonos lejáratú adósságpapír legutóbbi, májusban tartott aukciójához képest.
A kormány megvizsgálja a mecseki uránbányászat újrakezdésének lehetőségét - jelentette be Páva Zsolt, Pécs polgármestere kedden.
Demján Sándor szerint társadalmilag megbecsültté kell tenni a termelő munkát, mert csak a bővített újratermelésben részt vevők arányának növelésével lehet megteremteni a versenyképességet.
A meghirdetett összegnél ötmilliárd forinttal több három hónapos diszkont kincstárjegyet értékesített kedden az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a heti rendszerességgel megrendezett aukción. A hozam némileg mérséklődött az előző értékesítéshez képest, de magasabb lett a másodpiaci referenciahozamnál.
Ma már nehéz megérteni, a régióból miért éppen Magyarországon települt meg először az Amway. De a multilevel-marketing amerikai pionírjai jól számítottak, az 1991-es indulás után rövid idő alatt több mint 90 ezren csatlakoztak a hálózathoz. Kihagyott ziccerek című sorozatunkban azokat a "bombaüzleteket" vesszük sorra, melyek bárki számára elérhetőek voltak a rendszerváltás után, de általában csak keveseket tettek gazdaggá.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 19,58 pontos nyitás után enyhén emelkedett kedden délelőtt.
Tovább erősödött a forint kedden délelőtt a bankközi devizapiacon, 290 alá csökkent az euró árfolyama.
Az elemzők és a Nemzetgazdasági Minisztérium értékelése szerint is a közfoglalkoztatás súlyának növekedése húzta lefelé a bérek növekedését áprilisban.
A görög segélyprogram pragmatikus kiigazítására kerülhet sor - fogalmazott az osztrák pénzügyminiszter kedden egy rádióban elhangzott nyilatkozatában.