Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egy év alatt 2482-ről 1970-re csökkent az adóhatóságnak 100 millió forintnál többel tartozó cégek száma. Ennek oka nem az adófegyelem javulása, hanem az, hogy a felszámolás alá került 450 társaság kikerült a nyilvántartásból - közölte elemzésében a feketelista.hu. A NAV a beszámoló szerint a felszámolás alatt lévő cégek tartozását eladta.
A felszámolás alatt álló cégek kiválásával 16 százalékkal, 1897 milliárd forintra esett az össztartozás. A felszámolás alatt lévő társaságok tartozását az adóhatóság a Magyar Követeléskezelő Zrt.-nek adta el.
Az adóval tartozó magánszemélyek köre viszont bővült, a legutóbbi adatok szerint 1 098 689 egyén 168 milliárd forint adóval tartozik. A magánadósok száma egy év alatt 9,3 százalékkal, az adótartozás összege pedig 2 százalékkal nőtt.
Az idén 329 738 adóvégrehajtás történt, amelyek eredményeként 145 734 milliárd forintot szedett be az adóhatóság. A feletelista.hu portál 11 közhiteles állami nyilvántartás összevonásával létrejött cégnyilvántartás alapján készít elemzéseket
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.