A mókusok tüdeje is megsínyli a rossz városi levegőt
A londoni szürkemókusokat vizsgálták meg kutatók, és kimutatták, hogy rosszabb állapotban van a belvárosban élő rágcsálók tüdeje, mint azoké, amelyek a külvárosok valamivel jobb levegőjén élnek.
A londoni szürkemókusokat vizsgálták meg kutatók, és kimutatták, hogy rosszabb állapotban van a belvárosban élő rágcsálók tüdeje, mint azoké, amelyek a külvárosok valamivel jobb levegőjén élnek.
Az áruházlánc a közösségi oldalán figyelmeztet az adathalászatra.
A magyar, a lengyel, a szlovák, a román miniszterelnök, valamint a bolgár elnök Brüsszelhez fordultak, hogy az a nagy mennyiségű ukrán import miatt rossz helyzetbe került gazdákat megsegítse.
Nemcsak a konyhában, de a világpiacon is uralkodik a fűszer, ahol konjunktúra alakult ki, mert az emberek egyre merészebben bolondítják meg az ételeket olyan fűszerekkel, amelyekről korábban nem is hallottak.
Kemény landolást, vagyis globális recessziót prognosztizál a közgazdász, aki a Project Syndicate portálon fejtette ki nézeteit.
A cél az, hogy minél kevesebb legyen az egyajánlatos, vagyis versengés nélküli közbeszerzés.
Először a pénzügyi stabilitás, majd a szerkezeti reformok megvalósítására fordíthatják.
A kikiáltási árnál egymilliárddal többet ajánlottak a volt katonai létesítményért.
A földgáz esetében már március óta él hasonló fixálás.
A Virgin Orbitnak nem sikerült új befektetőt szereznie.
Akciókkal is próbálják növelni a forgalmat az áruházláncok.
Kevés alaposabb összefoglalót olvashat ma az akkumulátorgyárak hazai helyzetéről annál, mint amit a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Világgazdasági Intézetének főmunkatársa készített. Éltető Andrea végigtekint a gyárak építését mozgató érdekeken, az eddig megépült üzemekkel kapcsolatos, nem mindig kedvező tapasztalatokon, számba veszi a környezeti és gazdasági kockázatokat, rávilágít a kormányzat velük kapcsolatos ellentmondásos tevékenységére, és megállapítja: Magyarország úgy vágott bele az egészbe, hogy alapvető kérdéseket nem tisztázott.
A debreceni BMW gyár (akkor még) egymilliárd eurós beruházásával megegyező értékű agrárközpont felépítését jelentette be az agrárminiszter négy évvel ezelőtt. A német beruházónak fizetési gondjai vannak Németországban. Az agrárminiszter szerint változtak a tulajdonos elképzelései, úgy néz ki, hogy üvegház, ami alaposan megváltoztatta volna a hazai primőrtermelést, nem lesz.
Az Energiahivatal augusztus végéig készíti el az első javaslatát, amely alapján a kormány eldönti majd, hol tartja fenn és hol oldja fel a tavaly októberben bevezetett zárolást.
A szervezet szerint feltétlenül szükség van egy olyan egységes ellenőrzési rendszer kialakítására, amely a teljes közbeszerzési folyamatot holisztikusan kezeli.
A miniszter szerint az Európai Bizottság számára nem jelent problémát, ha a kidolgozottság érdekében kicsit később küldik el az elvárt törvényjavaslatokat.
A szabályozással a korábban engedély nélkül fúrt kutak problémáját oldanák meg az illeték- és díjmentes nyilvántartásba vétellel és engedélyeztetéssel.
Sok a panasz a tavaly, fix áron megkötött energiaszerződésekre: a cégek most eszmélnek, milyen rosszul jártak, amikor túl korán elfogadták a kereskedők ajánlatát, vagy mert nem hagytak más választást számukra a közvetítő cégek. Most rohannak a pénzük után, de rendre lepattannak a kereskedőkről. Ezt már a vállalkozói szövetség, a VOSZ sem nézi tétlenül, ahol bíznak az egyeztetésekben, de ha ezek nem hoznak eredményt, akkor akár a peres utat sem zárják ki a kirívó aránytalanságok megszüntetése érdekében.
Az államtitkár szerint az MKIK együttműködik a kormánnyal a nemzetgazdaság fejlesztésében és a magyar emberek életminőségének növelésében, ehhez pedig kell az évi 5 ezer forint.
Lassan jöhet a jövő évi büdzsétervezet.