Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Le kell venni a cégek válláról a terhet, hogy az egyre nagyobb bérigények miatt kelljen árakat emelniük – javasolta Huw Pill, aki ezzel valószínűleg nem fogja elnyerni a Társadalmi Igazságosság 2023 különdíjat.
10,1 százalékosra lassult a brit infláció márciusban, ami még mindig egészen barátinak tűnik a magyar 25,2-höz képest, de azért így is kínosan magas. Nem csoda, hogy valami megoldást keresnek a szakértők. Huw Pill, a Bank of England vezető közgazdásza például azzal az egészen váratlan javaslattal állt elő egy podcastben, amit a 444 vett észre:
a briteknek el kell fogadniuk, hogy szegényebbek, mint amilyenek voltak, és nem szabad magasabb béreket követelniük.
Mint mondta, érti, hogy a dráguló rezsi és növekvő élelmiszerárak mellett az emberek szeretnének magasabb fizetést, de ha mindenki ezt kéri, akkor a végén még a cégek kénytelenek lesznek árat emelni, hogy ki tudják fizetni a dolgozóikat.
Az ár-bér spirál valóban egy létező súlyos jelenség, ezt ismerjük Magyarországon is, de ez egy elég drasztikus, és nem is túl népszerű megoldási javaslat rá. Nem is csoda, hogy volt már, aki előkereste, hogy az ötletgazda fizetése évente 190 ezer font, ami átszámítva havi 6,7 millió forintot jelent, szóval abból a pénzből már kijön néhány adag fish and chips. Vagy eszik kalácsot.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.