szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az indoklás szerint ezek, a jellemzően az ügyintézés szinte teljes leállásával járó igazgatási szünetek a téli és nyári iskolai szünetekhez igazodnának, és így a dolgozók könnyebben tervezhetnék meg a pihenésüket.

Jelentős változás jön az államigazgatásban, ha az Országgyűlés elfogadja a Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter által benyújtott törvényjavaslatot, amely az állami szervek és hivatalok teljes leállásával járó igazgatási szüneteket vezetne be.

Eddig a szabadságolások alatt is működnie kellett az államigazgatásnak, illetve tavaly decemberben, idén januárban volt egy hosszabb időszak, amikor majdnem ilyen nagy arányú leállást már kipróbált a kormányzat, mert rendkívüli igazgatási szünet volt a minisztériumoknál – ennek oka akkor a fűtési költségek, a rezsikiadások mérséklése volt.

 

Ügyintézés - évente kétszer nem lesz
MTI / Kovács Tamás

A szerdán a parlament elé benyújtott törvényjavaslat lehetőséget biztosít a kormány számára, hogy téli, illetve nyári igazgatási szünetet rendeljen el. Ez valamennyi központi és területi kormányzati igazgatási szervre, továbbá a Nemzeti Földügyi Központra egységesen vonatkozik – olvasható a javaslatban. A tervezet szerint

az igazgatási szünet alatt a foglalkoztatottak szabadságukat töltik, a kormányzati igazgatási szervek a feladataikat nem látják el, az ügyek szünetelnek és ügyfélfogadás sincs.”

A javaslat szerint az adott évben tervezett igazgatási szüneteket jó előre, előző év december 15-ig be kell jelenteni. Az igazgatási szünetek egyébként kötelező szabadságolással is járnak, mivel a szöveg szerint „az igazgatási szünet munkanapjaira a foglalkoztatottaknak szabadságot kell kiadni."

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!