HVG Könyvek

Milyen lesz a jövő étrendje?
 

Milyen lesz a jövő étrendje?

A Holnap című könyvben 13 kutató vázolja fel a trendeket, és 13 pszichológus szakember járja körül, hogyan tudunk mi magunk felkészülni a közelgő változásokra, és milyen készségekre neveljük gyermekeinket. Az alábbiak ebből a kötetből közlünk egy szerkesztett részletet a jövő étrendjével kapcsolatban Antal Emese dietetikus, szociológus tollából.




Délelőtt 9:45 van. Mit kell tennem?
 

Délelőtt 9:45 van. Mit kell tennem?

Az, hogy megfelelően használjunk egy ad hoc ötperces időablakot egy rövid következő lépés megtételére annak érdekében, hogy elkerüljünk egy jövőbeli bosszúságot, éppoly elegáns megvalósítási feladat lehet, mint az, hogy egy kaotikus reggelen magunk mögött hagyjuk a bejövőirat-tartónkat, hogy átgondoljuk, miként lépjünk tovább stratégiai céljaink megvalósításában. Részlet David Allen Bármire készen – GTD című könyvéből.


Honnan lehet megismerni a jó iskolát?
 

Honnan lehet megismerni a jó iskolát?

Magyarországon ma "jó iskolába" jó családi körülmények között élő jó gyerekek járnak. Csakhogy ez egy egyenlőtlen és kirekesztő oktatási rendszer definíciója. A cél sokkal inkább az kellene legyen, hogy az iskola ne csak a jó gyerekeket akarja tanítani, és legyen mindenki számára elérhető minőségi oktatás. Részlet Szél Dávid Tabuk és dilemmák a kamaszok nevelésében című könyvéből.


Rendszerezettség és kreativitás: barátok vagy ellenségek?
 

Rendszerezettség és kreativitás: barátok vagy ellenségek?

Állandóan számos különféle szinten élünk és dolgozunk. Ha az egyik szintet megzavarják, az energiát és fókuszt von el a többitől, egészen addig, amíg a zavar meg nem szűnik. Amikor a dolgok egyensúlyban vannak, a természetes és fenntartható kreatív energia áramlása minden törekvésen keresztül elérhetővé válik. Részlet David Allen Bármire készen – GTD című könyvéből.


Ezért adhat plusz energiát az elvarratlan szálak elvarrása
 

Ezért adhat plusz energiát az elvarratlan szálak elvarrása

Nem számít, mennyire jelentéktelennek tűnnek a nem teljesített kötelezettségek, mindenképp elveszik az agyi kapacitást a többi teendő elől. Amikor ezeket a befejezetlen egységeket feltárjuk és lezárjuk (vagy befejezettnek nyilvánítjuk őket úgy, ahogy vannak), ismét rendelkezésre áll a korábban elérhetetlen agyi kapacitás - mutat rá David Allen vezetési tanácsadó és coach Bármire készen – GTD című könyvében. Részlet.