szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Mit szól a hét híréhez? Ingatlanmenedzser.

Mit szól a hét híréhez?
Ingatlanmenedzser.hu: A tekintélyes lélekszámú és népszerű XIII. kerület az utóbbi évtizedben jelentős fejlődésnek indult. Itt épül a legtöbb új lakópark és ide költöznek mostanában a legtöbben. Sokan – nem ritkán külföldiek – befektetési céllal vásárolnak a kerületben lakást. A sajátos hangulatú városrész jó közlekedésével, infrastruktúrájával, épületeinek minőségével is kiemelkedik jó néhány más budapesti kerület közülA cikk itt olvasható.
 
A. F.: Budapest elmúlt 10 évének ingatlanpiaci fejlődése talán éppen a XIII. kerületben figyelhető meg a legkönnyebben. Itt kezdődtek el a kislakásszámú társasházépítések, itt láttunk először több száz lakásos, portaszolgálatos, uszodás házat, itt épült az első magyaros felhőkarcoló, de az irodaházépítések 60-70 százaléka is erre a területre koncentrálódik.
Névjegy

Aradi Ferenc, az Autóker Holding vezérigazgatója (32) gépészmérnökként végzett 1999-ben.

Aradi Ferenc

Első munkahelye a Mareco Ingatlan Rt., ahonnan 2000-ben a Biggeorge's Internationalhez hívják projektvezetőnek. 2002-től az Autóker Holding Zrt. értékesítési igazgatója, majd 2007. márciustól a lakóingatlanfejlesztő projektek ügyvezető igazgatója.

Mi kellett ehhez? Véleményem szerint három fontos dolog: 1. kiváló tömegközlekedési kapcsolat a belvárossal (a metró és a Váci út révén), 2. szanálható iparterületek, amelyek könnyen és gyorsan beépíthetőek, 3. folyamatos támogatás a kerületi önkormányzat részéről. Mindezek hatására mondom azt, hogy a XIII. kerületé az újkori ingatlanfejlesztésekben – az utóbbi 15 évben – elért legnagyobb siker.
A kerületen belül még mindig vannak nagy különbségek, de ez rendben is van. Az Újlipótvárosban a belvárost, a magas szintű szolgáltatásokat kedvelők találják meg számításaikat, a kerület külsőbb részei felé haladva egyre olcsóbb, zöldövezeti, a takarékosságot előtérbe helyező (szigetelés, műanyag nyílászárók, egyedi fűtés) társasházak épülnek. Természetesen a különbségek a használt piacon is megfigyelhetőek, aranyszabályként elmondható, hogy a Szent István körúttól kifelé haladva az árak Újpestig folyamatosan csökkenek.

Milyen ingatlanbefektetést ajánl az intézményi és a kisbefektetőknek?
A. F.: Az intézményi befektetők lehetőségei – az árak és szolgáltatások Nyugat-Európához történő felzárkózásával – egyre kevesebb hasznot, profitot eredményeznek. Számukra most mindenképpen olyan befektetési, beruházási lehetőségek hozamait látom az átlagnál magasabbnak Magyarországon, amely területek egyébként is más szempontok miatt fejlődnek és hosszú távon is növekedni fognak. Jó példa erre a repülőtér környékének fejlesztése, ahol bevásárlóközpont, irodaház, szálloda, fapados parkoló épült, a teljes környezet átalakult, ami a befektetőknek is szép hozamot biztosított. A jövőben ilyen lehetőséget kínál például az épülő kecskeméti Mercedes gyár melletti területek, vagy Budapesthez közel, az új M0-s Megyeri-híd vonzásában lévő területek fejlesztése.

A kisbefektetőknek inkább hosszabb távon megtérülő befektetést javasolnék: lehetőleg belvárosi, forgalmas utcában vagy sétálóutcában vásároljanak üzlethelyiségeket. Ennek hozama nem a legmagasabb, viszont az, hogy üzlethelyiség tulajdonához juthatunk, pár éven belül nagyon nagy előny lesz. Európában ma már ugyanis üzlethelyiséget leginkább csak bérelni lehet. Magyarországra egyre több márka települ, amelyek közül nem mindenki a bevásárlóközpontokat helyezi előtérbe. Fontos a nagy portál, a terasz lehetősége pedig az üzlet négyzetméterre vetített árát is jelentősen emeli.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!