szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

A 2010-es Zöld Iroda verseny lezárultával az öttagú szakmai zsűri négy kategóriában nyolc díjat és három különdíjat...

A 2010-es Zöld Iroda verseny lezárultával az öttagú szakmai zsűri négy kategóriában nyolc díjat és három különdíjat ítélt oda a legjobb eredményt elérő versenyzőknek. A díjakat a zsűri elnöke, Bódis Gergely, a Tonic Budapest Marketingkommunikációs Kft. kreatív igazgatója és Bodroghelyi Csaba, a KÖVET Egyesület ügyvezető igazgatója adta át a május 18-i Zöld Iroda kiállításon.
Mitől lesz jobb és „zöldebb” egy iroda?

A legtöbb szakember azt mondja, hogy tartsuk a hőmérsékletet optimális szinten, vagyis nyáron legyen 24, télen 20 fok. Folyamatosan párologtassunk, így fokozhatjuk hőérzetünket, a légkondicionálók helyett részesítsük előnyben a gyakori, rövid szellőztetéseket. Aztán ott vannak a szobanövények, érdemes kihasználni előnyös tulajdonságaikat. (oxigéntermelés, párásítás, hangulatjavító hatás, káros anyag megkötő képesség).

Használjunk természetes fényt, legyenek külön kapcsolható fényforrások, inkább helyi megvilágítás legyen és energiatakarékos fényforrások. (halogén izzólámpa, kompakt fénycsövek). Ha nem kell a lámpa, kapcsoljuk le – tanácsolják a Zöld Iroda program készítői.

Mi a helyzet a vízzel? Rendszeresen ellenőrizni kell a csapokat, a WC-tartályokat, utóbbiakból kisméretű, szabályozható a legjobb. Egykaros keverőcsapunk legyen, szereljünk be úgynevezett perlátort (levegő és víz keveréke) és "csap pöcköt", ez 85 százalékra növelheti a vízmegtakarítást. Az irodaházban legyen közös használatú a mosogatógép, amit csak teli tálcával indítsunk el. Naponta csak egyszer használjuk! Kevésbé szennyezett edényekhez elég a takarékos, rövid program.

Az irodatechnikai berendezésnél építsük be a szempontok közé a környezeti és energiatakarékossági szempontokat! Válasszunk öko címkével ellátott terméket! Részesítsük előnyben az energiatakarékos üzemmódot és kapcsoljuk ki a gépet, ha már nem kell.

A Zöld Iroda verseny

 
A versenyre nevezhetett bármely olyan vállalat, hivatal, intézmény, ahol irodai munka folyik. A díjra pályázhattak a már környezet- és emberbarát módon üzemeltetett irodák és azok is, akik a közeljövőben térnek át a zöld irodaműködtetésre.
A verseny célja az adott szervezet irodáinak környezetközpontú fejlesztése az ökotérképezés módszerével, a környezet- és emberbarát működés feltételrendszerének kidolgozása, a működési költségek optimalizálása, a szervezet működéséből fakadó káros környezeti hatások csökkentése, illetve a dolgozók környezettudatosságának növelése.

Díjazottak:

Nagyvállalati kategória:

2010 Legzöldebb irodája: Diageo Business Services Budapest

2010 Legtöbbet zöldült irodája: Samsung Electronics Magyar Zrt.

Középvállalati kategória:

2010 Legzöldebb irodája: Központi Elszámolóház és Értéktár (Budapest) Zrt.

2010 Legtöbbet zöldült irodája: Numil Kft.

Kisvállalati kategória:

2010 Legzöldebb irodája: Skanska Property Hungary Kft.

2010 Legtöbbet zöldült irodája: SOLVEX Környezet-és Vízgazdálkodási Tervező és Kivitelező Kft.

Intézményi / non-profit kategória:

2010 Legzöldebb irodája: Magyar Nemzeti Bank

2010 Legtöbbet zöldült irodája: Budapest Főváros XVI. kerületi Önkormányzat

Különdíjak:

Kommunikációs különdíj: Fővárosi Vízművek Zrt., Ügyfélszolgálati Iroda

Kreativitás különdíj Szegedi Tudományegyetem

Legjobb munkahelyi légkör különdíj: Dél-dunántúli Zöldhatóság

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!