Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A tegnapi bejáráson kiderült: az áprilisban nyíló Europeum a maga 6 ezer négyzetméterével nem egy klasszikus...
A tegnapi bejáráson kiderült: az áprilisban nyíló Europeum a maga 6 ezer négyzetméterével nem egy klasszikus bevásárlóközpontra, hanem sokkal inkább egy szendvicsre fog hasonlítani. A hatemeletes épület felső három szintjén ugyanis egy szálloda, az épület alatt pedig egy ötszintes mélygarázs várja a látogatókat. Középen lesz a háromszintes kereskedelmi tér, ahol eddig 4500 négyzetmétert adtak bérbe, zömében felső-középkategóriás termékeket és szolgáltatásokat kínáló üzleteknek, éttermeknek.
A bevásárlóközpontban három nagy bérlő - a Deichmann cipőbolt, a H&M ruhaüzlet, a Müller áruházlánc - kötötte le a bérbeadható terület 60 százalékát, így a további bérlői mix is ehhez az arculathoz igazodik majd. Bár az Europeum bevásárlóközpontban lesz egy 1300 négyzetméteres közösségi rész, kérdés, hogy ezt milyen kulturális vagy egyéb funkcióval töltik meg. A fejlesztő szándéka az, hogy "a téren megforduló emberek között felülreprezentált 15-30 éves korosztályra" fókuszál.
A Blahán - amely jelenlegi állapotában inkább közlekedési csomópont, semmint élő városi tér - naponta 300 ezer ember halad át. Ráadásul a vitatott térrész több évtizede a "szlömösödés" útjára lépett, a környék elhanyagolt, nappal szinte használhatatlan, a járókelők rendszerint tovább sietnek innen. Az ingatlanfejlesztő szerint egységes elvek alapján kellene átalakítani a Blaha Lujza teret.
Az Europeum beruházás összegéről nincs információ, mivel a fejlesztő a szállodával és a mélygarázzsal együtt adta meg az összértéket. E szerint a fejlesztés az Europeum mellett lévő, már egy éve üzemelő Courtyard Marriott szállodával együtt 42 millió euróba (9-10 milliárd forintba) került. A szállodát eredetileg irodaháznak szánták, de a válság miatt változtattak a terveken. A tárgyalások során az Ablon átengedte az üzemeltetést a Marriott nemzetközi szállodaláncnak, amelynek saját parkolója is van.
A 70-100 eurós szobákat kínáló szálloda a Marriott brand közös foglalási rendszerében működik, és különlegessége, hogy egy delikatesz üzletből válogathatják össze a nekik tetsző árukat a vendégek szobájukban álló hűtőjükbe. A szálloda kivitelezésekor szépen megőrizték az épület nagykörúti homlokzatát, harmonikusan beillesztve azt a körutat meghatározó nagyvárosi képbe.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
Utolérte az Audit is a német autóipar válsága. Egyre kevesebb motor készül Győrben, nagyobb nyári leállást is terveznek, leépítések várhatók.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Még mindig téma a budapesti Pride.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
Máté Gábor 15 év után távozik.