Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Újraértelmezett falusi építészet, emberléptékű megoldások, a hagyomány és a modernség finom ötvözete - ezt értékelte...
Újraértelmezett falusi építészet, emberléptékű megoldások, a hagyomány és a modernség finom ötvözete - ezt értékelte idén a zsűri az Év Háza versenyen.
A fődíjat egy 140 négyzetméteres, ötszobás családi ház kapta Nagykovácsiban, amelyet az Ybl-díjas Földes László és Balogh Csaba terveztek 2008-ban. A zsűri az épület szenzáció nélküli eredetiségét emelte ki az indoklásában.
Az épület hagyományos technológiával készült, a nyílászárók fából vannak, a falak kívülről bontott téglával borítottak, az ablakfelületek háromrétegű thermoüvegből készültek. Az ötszobás családi ház belmagassága 6,5 méter, a szigetelés 12 centiméteres.
A háznak nincs padlása, a nappaliból is jó látható tetőszerkezet egy gyönyörű gerendán fekszik - ez a háromgyermekes család kifejezett kérése volt, mivel szerették volna, ha megjelenik a magasban a fa tetőszerkezet. Szép arányú terek, sok természetes fény, jó minőségű anyagok jellemzik a házat.
Az utca felé zárt homlokzatú az épület, míg a kert felé nyitott. A déli oldalon lévő hosszú tornác valamennyi szobának - beleértve a fürdőszobát is - saját kijáratot biztosít a kert felé.A tökéletes tájolásnak, illetve kialakításnak köszönhetően az épület a legnagyobb kánikulában sem igényel hűtést, és fűtési energiaigénye is igen csekély.
A belső tér finom ízléssel berendezett, természetes színek és anyagok viszik a hangulatot. A halványzöld nyílászárók szépen harmonizálnak a nappaliban elhelyezett kiegészítőkkel, például az egyedi, piros színű lámpabúrákkal. Sehol semmi ciráda, felesleges díszítés - legjobb a hagyományos egyszerűség.
Az amerikai konyhás nappali központja a karcsú betonkandalló, amelynek tetején akár tésztát is lehet dagasztani. Nekünk nagyon tetszett a látszóbeton és a bontott téglából készült rácsos ablakok is, amelyek a ház különböző pontjain köszönnek vissza kedvesen.
A ház másik érdekessége az üvegfalú, hangszigetelt, nappalira néző galéria, amely lényegében a családfő munkahelye. Mivel a tulajdonos informatikai vezető egy multinacionális cégnél, kizárólag otthonról dolgozik, így fontos volt számára a nyugodt, de mégis élő belső kapcsolattal rendelkező dolgozószoba kialakítása.
Természetesen az épület nem jöhetett volna létre, ha nincs meg a megfelelő összjáték a kivitelező Mondovics Péter (aki egyben a tulajdonos gimnáziumi barátja), az építészek Földes László és Balogh Csaba, illetve a megrendelő Viczián házaspár között.
Nagy Tamás DLA, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Építész Tanszékének vezetője, a zsűri elnöke a józan ész építészetének nevezte az idei nyertes épületet, hozzátéve, hogy mintha ez hiányozna legjobban a hazai palettáról. Ezért állítják példaként 2011-ben a hazai építésztársadalom elé.
Gratulálunk a családnak és az építészeknek a díjért! A magunk részéről minél több ilyen derűs otthont és szép épületet szeretnénk látni Magyarországon.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Magyar Péter azt mondja, van receptje a lakhatási válság ellen. A feladat nem kicsi: lakhatási szakértőt, az építéstörténet szakértőjét és a témával foglalkozó szociológust is kérdeztünk az emberemlékezet óta tartó lakhatási válság okairól és a fordulat lehetőségéről.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.