Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Több százmillió forintért árult luxuslakásokra többnyire a belvárosban és a budai oldalon lévő, "tradicionálisan" gazdag részeken (Rózsadomb, Istenhegy-Kis Svábhegy) szokás bukkanni. A Gellért-hegy oldalát az ingatlanosok nagy része amolyan "ilyen is, olyan is" besorolással kezeli. Ezen a környéken azért nem gyakori, hogy egy házat 650 millió forintért hirdessenek meg.
A látszat csal, mert az online ingatlanoldalra feltöltött képek átbogarászása után derül csak ki, hogy ez a ház bizony sokkal nagyobb, mint amelyennek látszik.
Olyan nagy, hogy a 808 méteres alapterület valójában nem is egy, hanem 3 lakára elegendő a liftes, lényegében teremgarázzsal rendelkező családi házban, sőt, külön fűtött és fedett kültéri medencéje is van. A vételárba beleszámolták, hogy az épület energiahatékonysági szempontból A+ kategóriájú, van napkollektora, és hővisszanyeréses technikát is használ.
A "házikó" a garázsból is, az utca felől is megközelíthető lépcsőn és lifttel, a három lakáshoz külön-külön nagy terasz és szép panoráma tartozik. És van egy közös használatú borospince is. Ultrakomfort.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.