Medgyessy Péter a Geoffrey Hoon brit védelmi miniszterrel folytatott megbeszélései után úgy vélte, az ilyen feladatok teljesítése jelzi azt, hogy Magyarország elkötelezett abban a békefolyamatban, amely szükséges ahhoz, hogy Irakban helyreálljon a normális élet. Aki azt mondja, hogy Magyarország ne vegyen részt az iraki békefenntartásban, az ezzel azt is mondja, hogy ne vegye ki a részét az újjáépítésből, mondjon le azokról a lehetőségekről, amelyeket a folyamat kínál: így az ország munkától, foglalkoztatástól, piactól esik el - jelentette ki a miniszterelnök.
Orbán Viktor, a Fidesz elnökjelöltje leszögezte: pártja nem ellenzi a békefenntartó akcióban való magyar részvételt, feltéve, hogy azt nemzetközi szervezetek is támogatják és annak létrehozásában közreműködnek. A Fidesz várja, hogy a kormány "a parlamenti előírások próbáját kiálló" határozati javaslatot készítsen el és nyújtson be az iraki békefenntartásról, s ha a békefenntartásra lesz NATO-, ENSZ-, illetve európai uniós felhatalmazás, akkor arra a Fidesz mindenképpen igennel szavaz - mondta.
Az Egyesült Királyság azt szeretné, ha az iraki békefenntartás minél szélesebb nemzetközi koalícióban jönne létre, ugyanakkor tiszteletben tartja a magyar parlament hétfői döntését, amellyel nem támogatta a kérdés sürgős tárgyalását - mondta Geoffrey Hoon brit védelmi miniszter kedden Budapesten, miután tárgyalt Kovács László külügyminiszterrel. (MTI)