szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Ha a Fidesz 2006-ban győz, "nem jöhet számba", hogy ne Orbán Viktor legyen a miniszterelnök - közölte Pokorni Zoltán egy szerda reggeli televíziós műsorban.

"Én ezt nem tartom számba jöhető lehetőségnek" - mondta a Fidesz alelnöke a közszolgálati televízió Nap-kelte című műsorában arra a kérdésre, vajon a pártelnök, vagy "ne adj'isten" az elnökség is fenntartja-e a lehetőséget, hogy amennyiben 2006-ban győz a jobboldali koalíció, illetve a Fidesz egyedül, akkor lehet, hogy nem Orbán Viktor lesz a miniszterelnök?

"Nem lehet elbizonytalanodott vezetővel sikeres kampányt folytatni, de Orbán Viktor nem egy elbizonytalanodott vezető" - jelentette ki a nagyobbik ellenzéki párt alelnöke arra a kérdésre, hogy a pártelnök korábban a további miniszterelnöki pályafutására vonatkozó kérdésre a köztelevízióban azt mondta, "neki már megvolt a miniszterelnöki tisztség, innentől kezdve minden csak ajándék", és azt sugallta, nem törekszik erre posztra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Horn nem közvetít Orbán és Gyurcsány között

Orbán Viktor szerint a jelenlegi kormánynak nem sikerült a beszéd helyett a tettek mezejére lépnie; Horn Gyula szerint azt is figyelembe kell venni, hogy a kormány nagyon sok mindent tűzött napirendre.

Vélemények

Orbán szerencséje

A Magyar Köztársaságnak nagyon jó állampolgársági törvénye van tizenegy és fél éve. Liberális, nagyvonalú, az alkalmazás szempontjából könnyen kezelhető, ami pedig a kettős állampolgárságot illeti, kifejezetten megengedő. E törvény alapján az elmúlt nyolc évben összesen 60 ezren kérelmezték a magyar állampolgárságot, és kilenctizedük meg is kapta azt. Másképpen fogalmazva: az ország lakossága ezen idő alatt a honosítás révén fél százalékkal gyarapodott. Az eljárás különösen kedvezményesen végezhető annak javára, aki magyar nemzetiségűnek vallja magát, és valamely felmenője magyar állampolgár volt. Az egyetlen kikötés: az illető legalább egyéves Magyarországon lakást tudjon bizonyítani. A vasárnapi népszavazás második kérdése tehát a dolog lényegét illetően ez utóbbi feltétel eltörléséről szólt. Ha a kezdeményezők szempontjából végül is totális kudarcnak nevezhető 18 százaléknyi (másfél millió) igen szavazat helyett legalább 25 százalék (tehát még egy félmillióval több) helyeselte volna az elgondolást, az Országgyűlés kénytelen lett volna megváltoztatni az 1993. évi LV. törvényt.