Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Tokaj Kereskedőház Rt. privatizációját Orbán Viktor – bízva a Fidesz győzelmében – a 2002-es választások utánra tervezte – állítja az Élet és Irodalom riportja.
© Dudás Szabolcs |
Rajnai Attila riportja azt állítja, hogy a cégért jóval többet kér az ÁPV Rt., mint annak valódi piaci értéke, és ez felveti esetleges háttéralku gyanúját a két legnagyobb párt között. Az egyik nemzetközi könyvvizsgáló cég két éve 2,4–2,8 milliárd forintot tartott reálisnak, ezzel szemben az állami privatizátorok kétszer annyit szeretnének kapni.
A korábbiakkal ellentétben a pályázatban már nem szerepel a muzeális borkészlet és számos a céghez tartozó ingatlan. (Az ÉS egy korábbi cikkében Orbán Viktor is lehetőségként vázolta a cég vagyonának darabonkénti privatizációját.) A magas ár miatt a cég vezetőiből és beszállítóiból összeállt Tokaj Zéta Gold Kft-nek nincs esélye a vételre.
Kékessy Dezsőnek egyébként sikerült megvásárolni az egykori tokaji Áfész-központ épületét, és a belvárosi műemlékingatlan 2003 nyara óta a Kékessy család birtokában lévő Patrícius Borház Kft. tulajdonában van. Az Élet és Irodalom úgy tudja, az ingatlan több vállalkozó fantáziáját megmozgatta, de a ház értékesítéséről ők nem szereztek tudomást.
Majer János, Tokaj polgármestere a Klubrádió Kontra című műsorában elmondta, hogy évekkel ezelőtt látogatta meg Kékessy Dezső, akivel többször is találkozott és ő kalauzolta a városban is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.