Levegő Munkacsoport: veszélyes lehet a gyöngyösi Apollo-üzem

A Levegő Munkacsoport az Apollo Tyres indiai gumiabroncsgyár Gyöngyösre tervezett beruházásának felülvizsgálatát kéri Kákosy Csaba gazdasági és közlekedési, valamint Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi minisztertől.

  • MTI MTI
Levegő Munkacsoport: veszélyes lehet a gyöngyösi Apollo-üzem

A zöld szervezet hétfői nyílt levelében aggasztónak tartja, hogy a gyenge kategóriába tartozó, s ezáltal feltételezhetően egészségre káros gumiabroncsokat készítő Apollo Tyres környezetvédelmi hatástanulmány lefolytatása nélkül kapott ígérvényt a beruházás végrehajtására.

Gyurcsány Ferenc kormányfő a beruházás bejelentésével megelőlegezte azt a környezetvédelmi engedélyt, amit a zöldhatóságnak módja sem volt kiadni - mutat rá Levegő Munkacsoport. A miniszterelnök úgy tekint az ellenőrzési hatóságokra, mint politikai megrendeléseinek szolgai teljesítőire, és fel sem tételezi, hogy ezeknek a szerveknek a feladata a törvények betartása és betartatása - olvasható a civil szervezet levelében.

A Levegő Munkacsoport felhívja a miniszter figyelmét, hogy a gumiabroncsok súlyosan környezetszennyező és egészségkárosító anyagok felhasználásával készülnek, amelyek a használat során kopással a környezetbe, és így az emberi szervezetbe kerülnek.

Ezen kívül a zöldek azt feltételezik, hogy a szállítás a Hankook üzeméhez hasonlóan közúton történne, tovább fokozva a szerintük már most is elviselhetetlen kamionforgalmat.

A miniszterelnök január múlt héten jelentette be Újdelhiben, hogy az Apollo Tyres 300 millió euró értékben Gyöngyösön üzemet létesít. Az Indiában vezető gumiabroncsgyártóként számon tartott vállalat a magyarországi üzemben két fázisban 1.500 ember foglalkoztatását tervezi. Az alapkőletétel a tervek szerint április 13-án lesz, onnan számított 18-20 hónapon belül indulhat meg a termelés; évente 7 millió gumiabroncs gyártását tervezik.

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Lassú víz partot mos – talán ez a mondás írja le a legpontosabban, mi történik, amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett. A botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de hiába: az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni. A HVG a közelmúlt botrányos ügyeiről kérdezte az illetékes szerveket.