Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A mentőszakszervezet pert nyert a Legfelsőbb Bíróságon (LB) az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) ellen, így ki kell fizetni az elmúlt mintegy öt évben ki nem fizetett különböző juttatásokat - tájékoztatott Toma Lajos, a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének (MÖSZ) elnöke.
A Legfelsőbb Bíróság július elejei döntése szerint az OMSZ-t arra kötelezi, hogy több mint félmilliárd forintot fizessen ki hétezer dolgozójának.
Az LB döntésével egy olyan 2004 előtti megállapodáscsomagot helyezett hatályba, amelyet az OMSZ akkori vezetése az intézménynél tevékenykedő kincstári biztos utasítására bontott fel - közölte Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs igazgatója.
Toma Lajos szerint "abszurd", hogy az OMSZ megkérdőjelezi az LB ítéletét. Elmondta azt is, hogy a szakszervezetnek nem volt tudomása arról, hogy az OMSZ-nél kincstári biztos tevékenykedik, s elképzelhetetlennek tartja, hogy ő jogellenes utasításokat adott volna.
Győrfi Pál közleménye szerint a kincstári biztos arra hivatkozott, hogy a megállapodások egy része törvénybe ütközik, más része gazdasági fedezet nélküli.
A bíróság arról döntött, hogy a dolgozóknak olyan juttatások járnak jogszerűen, mint a hűségjutalom, a nyugdíjba vonulási jutalom, a balesetmentes közlekedésért járó jutalom, a bankszámla-költségtérítés és a mosatási költségtérítés.
A bíróság érvényesnek nyilvánította a felbontott megállapodásokat, így az OMSZ-nek öt évre visszamenően kell kifizetnie a dolgozók megvont járandóságait.
Győrfi Pál közleménye szerint a bírósági döntés végrehajtása számos akadályba ütközik, melyet hatályos törvények tiltanak, ilyen például a mentődolgozók 24 órás szolgálata.
A mentők szóvivője szerint keresik a jelenlegi költségvetési keretek között a döntés végrehajtásának lehetőségeit.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.