Sokba lesz nekünk Orbánék választási osztogatása
Sokszor kipróbált eszközökkel, ígéretekkel és kedvezményekkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány, ezúttal sem mérlegelve azok költségvetési következményeit.
Az Alsó-Tiszavidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség fokozottan ellenőrzi a Maros folyó vízminőségét, miután nem hivatalos információk szerint július 16-án a Maros vízgyűjtőjén a romániai Nagylupsa melletti tározóból kisebb gátszakadás miatt savas és nehézfém tartalmú szennyezett víz került az Aranyos patakba. Eddig nem tapasztaltak szennyezést.
A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVM) közleménye szerint a tárca szerdán értesült nem hivatalos csatornákon keresztül (romániai sajtó, civilek) a gátszakadásról, és azonnal utasította a vízügyi felügyelőséget a víz minőségének vizsgálatára.
A közlemény szerint a szennyezés következményei nem érzékelhetők, de a felügyelőség a határszelvénynél továbbra is fokozottan ellenőrzi a vízminőséget. Előzetes vizsgálatuk szerint minimális esélye van annak, hogy a szennyezés hatása Magyarországon érezhető legyen.
A KVM levélben fordult a Magyar-Román Vízügyi Bizottság román vezetőjéhez, kifogásolva, hogy a román fél a nemzetközi egyezmények ellenére elmulasztotta értesíteni a magyar vízügyi hatóságokat az Aranyos patak szennyezéséről.
A magyar fél kezdeményezte, hogy a Magyar-Román Vízügyi Bizottság tárgyalja újra a vízminőségi kérdésekben a két ország kölcsönös értesítését, az előrejelző- és riasztórendszer működtetését és üzemeltetését. A Dunavédelmi Egyezmény szerint Románia köteles lett volna az eseményt a Duna Nemzetközi Riasztórendszeren (DAEWS) jelezni, ahogy ezt a korábbi, borsabányai szennyezés esetén megtette.
Az MTI korábbi közlése szerint Traian Basescu román elnök július 28-án figyelmeztette a térség vezetőit, hogy északi országrészt sújtó áradások miatt bányászati hulladékot és "valószínűleg cianidot" tartalmazó zagytározók önthetnek ki. Az államfő szerint a (borsabányai) Colbul 2 tározóból nehézfémeket, illetve valószínűleg cianidot is tartalmazó víz ömlött a Colbul 1 tározóba.
Sokszor kipróbált eszközökkel, ígéretekkel és kedvezményekkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány, ezúttal sem mérlegelve azok költségvetési következményeit.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
A legnagyobb orosz aranybányászati cég is Konsztantyin Sztrukové volt.
A miniszterelnök lánya szerint gyerekei magánéletét állítják célkeresztbe.
A tervet Magyarországra szabták.
Azt még nem tudni pontosan, mi célból.
A fiú fiatalabb testvéreivel játszott, akik magára hagyták, ekkor történt a baj.
Úgy tudni, az Aeroflot Minszkből Moszkvába tartó járatát lőtték meg.