Seres Mária a Fővárosi Bírósághoz fordult

Seres Mária, a Civil Mozgalom (CM) vezetője, a képviselők költségtérítéséről szóló népszavazás kezdeményezője a Fővárosi Bírósághoz fordult egy rendőrségi határozat felülvizsgálatát kérve; erről a CM elnöke beszélt újságíróknak hétfőn.

  • MTI MTI
Seres Mária a Fővárosi Bírósághoz fordult

Seres Mária elmondta: arra kérik a testületet, hogy vizsgálja felül azt a rendőrségi határozatot, amellyel megakadályozta a Civil Mozgalom múlt hétre tervezett élőláncát a Parlament előtt. A megmozdulással tiltakozni akartak az Alkotmánybíróságnak (Ab) a képviselők költségtérítéséről szóló népszavazás megtartását elutasító döntése ellen.

Az Ab július közepén hozott határozatában kimondta, hogy az Országgyűlés június 29-én olyan törvényeket fogadott el, amelyek érintették az elrendelt népszavazás tárgyát. E törvények elfogadása a testület szerint olyan jelentős változásnak tekintendő, amely utólag érdemben befolyásolta a kérdés népszavazásra bocsáthatóságát, ezért az Ab az Országgyűlésnek a korábbi, a népszavazást elrendelő határozatát megsemmisítette.

Seres Mária elmondta: a fenti döntéssel nem értenek egyet, sőt jogtalannak és törvénytelennek tartják az egész folyamatot, mert úgy vélik, a politikusok beavatkoztak a népszavazásba és az Ab-nek ezt a folyamatot le kellett volna állítania. Kiemelte, az élőlánc egy csendes demonstráció lett volna, körülbelül háromszáz ember részvételével, a rendőrség azonban elutasította annak megtartását azzal az indokkal, hogy mérlegelniük kell a megmozduláson részt nem vevők mozgásszabadságát. A CM elnöke hozzátette: a rendőrség felajánlott más helyszínt, de ő ezt "nevetségesnek" tartja, és úgy véli, a Parlament előtti tér egy jelképes helyszín, egyfajta "üzenet" lett volna a képviselőknek. Úgy látszik, a Kossuth téren egy csendes, gyertyás rendezvényt nem lehet megtartani, hangos, több tízezres megmozdulásokat viszont igen - mondta.

Seres Mária beszámolt arról, hogy a Civil Mozgalom véradásra szólítja fel a velük szimpatizálókat. A hétfői sajtótájékoztatót is azért szervezték a Karolina úti vérellátó központ elé, mert terveik szerint a tájékoztatás után vért adtak volna. Elmondása szerint azonban a vérellátóban azt a tájékoztatást kapták, hogy nem lehet fotó- és vágóképet készíteni az épületen belül.

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

Farokcsóválásból jeles – az új Superman-film kritikája

1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt Richard Donner filmjében? Bryan Singer és Zack Snyder bicskája beletört, most James Gunn a kutyakártyát is kijátssza, hátha neki sikerül a lehetetlen. Mozikban a 2025-ös Superman.