6 új ötlet a hosszú és egészséges élethez
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei. A területen az utóbbi időben több érdekes és fontos tudományos eredmény is született.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) nem kapta meg azt a levelet, amelyben Bajnai Gordon miniszterelnök a leköszönő kormány tagjait érintő vagyonosodási vizsgálat mielőbbi megkezdését kérte - közölte a szervezet. Az ÁSZ szerint - a kormány álláspontjával ellentétben - továbbra sem hárultak el a vagyongyarapodási vizsgálat akadályai.
Szollár Domokos kormányszóvivő pénteken tudatta, hogy a miniszterelnök levélben fordult Csapodi Pálhoz, az ÁSZ elnökének hatáskörét gyakorló főtitkárhoz azért, hogy a vagyonosodási vizsgálatokat mielőbb lefolytassák. A kormányszóvivő ezzel a Magyar Nemzet pénteki cikkére reagált, miszerint a most távozó kormánytagok megússzák a vagyonosodási vizsgálatot.
Az ÁSZ MTI-hez eljuttatott közleménye leszögezi, hogy a számvevőszék a vonatkozó törvény alkalmazhatatlansága miatt eddig egyetlen vagyongyarapodási vizsgálatot sem végezhetett, "adóhatóság nem lévén adóhiányt sem állapított meg", és a törvény megváltoztatásáig vizsgálatot nem is kezdhet. Emlékeztettek arra: az Országgyűlés 2008 elején fogadta el az állami vezetők javadalmazásának átláthatóságához szükséges egyes törvénymódosításokról szóló törvényt, miszerint a számvevőszék ötévente vagy a vezetői megbízás megszűnése után haladéktalanul végez vagyongyarapodási vizsgálatot.
Az Állami Számvevőszéknek azonban nem volt módja arra, hogy a javaslattal kapcsolatos véleményét kifejtse, így csak a törvény elfogadása után tudta jelezni a kormánynak és az Országgyűlésnek, az új szabályozás "annak fogyatékosságai miatt" nem hajtható végre, ezért módosítani kell - olvasható az ÁSZ közleményben. Az Állami Számvevőszék 2007-es tevékenységéről szóló jelentés elfogadásáról rendelkező országgyűlési határozat felkérte a kormányt, hogy módosítsa a vagyongyarapodási vizsgálattal kapcsolatos szabályozást.
Az ÁSZ kidolgozta a törvénymódosításra vonatkozó javaslatait és megküldte őket a törvényt előkészítő Miniszterelnöki Hivatalnak, a kormány azonban nem tett eleget az országgyűlési határozatban foglalt feladatának - írja a számvevőszéki a közlemény. Az ÁSZ javaslatát végül az Országgyűlés Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottsága tárgyalta meg, majd bizottsági önálló indítványt nyújtott be a törvény azon paragrafusának hatályon kívül helyezésére, amely szerint a vagyongyarapodási vizsgálatot az Állami Számvevőszék végzi el. Az Országgyűlés a ciklus utolsó ülésnapjára tervezte a törvény megvitatását, ez azonban elmaradt - áll a közleményben.
Az Országgyűlés február 22-i tárgyalta volna a törvénymódosítást, amely az ÁSZ-tól ismét az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalhoz (APEH) helyezte volna vissza az állami vezetők és hozzátartozóik vagyongyarapodásának vizsgálatát. Az előterjesztést a szocialisták kezdeményezésére vették le a parlament napirendjére.
Még mindig nem örök, de a most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei. A területen az utóbbi időben több érdekes és fontos tudományos eredmény is született.
Sokszor kipróbált eszközökkel igyekszik visszacsábítani híveit a választások előtt az Orbán-kormány
A legnagyobb orosz aranybányászati cég is Konsztantyin Sztrukové volt.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
A miniszterelnök lánya szerint gyerekei magánéletét állítják célkeresztbe.
A tervet Magyarországra szabták.
A hőmérő is 30 fok fölé kúszik.
A fiú fiatalabb testvéreivel játszott, akik magára hagyták, ekkor történt a baj.
Úgy tudni, az Aeroflot Minszkből Moszkvába tartó járatát lőtték meg.