Magyar nincs meg. Mivel 2008. szeptember 20-ig az akkor már három éve előzetesben lévő fővádlottal szemben még mindig nem született elsőfokú ítélet, a jogállam kénytelen volt őt kiengedni őt a tömlöcből és házi őrizetbe helyezni. Idén január 16-án Magyar eltűnt. Azóta országos és nemzetközi elfogatóparancs van kiadva ellene.
Magyart többek közt azzal vádolják, hogy egy korábbi ügyért, bosszúból ő ölette meg az alvilági körökben Ragyás Tóniként ismert volt Heindlein Antalt, akit 2003. augusztus 27-én gyilkoltak meg Budapesten. A gyilkosságnak a vád által vélt végrehajtója, Juhász János és Lakatos Rafael a per harmad- illetve negyedrendű vádlottja.
A Vaskuti András tanácsvezető bíró vezette tárgyaláson a huszonketted rendű – szabadlábon védekező – vádlott, Márfy Miklós ügyvédje perbeszédében azt mondta: védencét eredetileg önbíráskodással vádolták, ezt azonban a nyomozóhatóság átminősítette zsarolássá. Az ügyvéd szerint maximum önbíráskodásról lehet szó, de Márfy inkább pszichikai bűnsegéd..Az ötéves történet – az ügyvéd interpretációjában – röviden a következő:
Márfy egy kaszinót fölügyelt, illetve „a kaszinó üzemeltetése során fölmerült problémákat oldotta meg”. A kaszinó egyik vendége, Lukács Pál rendszeresen föltűnően sokat nyert a kaszinóban, ezért Márfy azt kérte a kollégáitól, hogy hívják föl, ha Lukács legközelebb megjelenik a kaszinóban, ő – mármint Márfy – ugyanis a kaszinó kameráit otthonról is tudja nézni, így láthatja, hogy Lukács szabályosan játszik-e.
2005. szeptember 14-én Lukács tizenegymillió forintot nyert. A teremfelügyelő nem szólt Márfynak, így ő az egészet csak utólag tudta meg. Mivel a kaszinó nem tudott tizenegymilliót kifizetni, az egyik alkalmazott, Rácz Károly adott Lukácsnak egy írásos elismervényt a tartozásról.
Utólag Márfy számítógépen végignézte Lukács játékát és rájött, hogy Lukács szabálytalanul játszott. Többek közt négy játékon játszott egyszerre, ami tilos. Időközben is kiderült, hogy Rácz manipulálta a gépeket és így nyert hárommillió forintot. A kaszinó alkalmazottjaként Rácznak ab ovo tilos lett volna játszania – tette hozzá az ügyvéd.
Ezek után Ráczot összeverték. Az ügyvéd arra hívta föl a figyelmet, hogy a védencére vonatkozó vádpont kizárólag Rácz vallomásán alapszik, ráadásul maga a sértett sem vallott olyat, hogy Márfy bántalmazta volna őt, csak annyit, hogy ott volt a verésénél. „Egy olyan ember vallomását, aki csalva nyer a kaszinóban, miért kéne hitelesnek elfogadni? – tette föl a kérdést az ügyvéd. „Szerintem Márfy Miklós bűnössége nem bizonyítható. Védencem fölmentését kérem” – összegezte mondanivalóját az ügyvéd.
Egy másik, egyszerre négy vádlottat – Homenszki Emilt, Homenszki Zoltánt, Bódi Elemért és Miczi Zsoltot – képviselő ügyvéd azt mondta: védenceit, többek közt, emberölés kísérletével vádolják. A 2004. november 10-én Mátészalkán történt eset során – így az ügyvéd – a sértettet, Varga Jánost pisztollyal megsebesítették, azonban négy védence egyikén sem találtak lőpormaradványokat, az pedig kiderült, hogy a sértett vallomása több ponton is pontatlan. Az sem véletlen – tette hozzá a védő –, hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség 2005 nyarán ejtette a vádat. Az ügyvéd szerint még a pszichikai bűnsegédség sem áll meg, így mind a négy védence fölmentését kérte.
A vád szerint a mátészalkai leszámolási kísérletben Magyar Róbert nem vett részt, de ő volt az ügy spiritusz rektora: emberei azért akartak leszámolni Vargával, mert Varga a határ menti cigarettacsempészésben Magyar egyik ismerősének konkurenciája volt.
Folytatás június 22-én.